Με ανατροπή του Αλιπρασίτη!

Ο Μάρκος Αλιπρασίτης έδωσε τη νίκη για το Μεσοχώρι στο παιχνίδι με τον Δρυμό, αγώνας για τη 13η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Β΄τοπικής κατηγορίας.

Ένα σπουδαίο παιχνίδι διεξήχθη στο γήπεδο του Μεσοχωρίου, εκεί όπου η τοπική ομάδα σήμερα υποδέχθηκε τον Κεραυνό Δρυμού και οι φιλοξενούμενοι ενώ μπήκαν μπροστά στο σκορ στο 21ο λεπτό, οι γηπεδούχοι κατάφεραν να πάρουν τους τρεις βαθμούς της νίκης με ανατροπή του σκορ.

Με τη σημερινή νίκη, η ομάδα του Κώστα Καζάκη συνεχίζει μόνη στη δεύτερη θέση έχοντας είκοσι εννέα βαθμούς, ενώ το συγκρότημα του Φάνη Τσέλιου, έμεινε στους είκοσι δύο πόντους και τη πέμπτη θέση της βαθμολογίας. Στο 21ο λεπτό ο Γαλανός με σουτ από θέση βολής έβαλε τον Δρυμό μπροστά στο σκορ, ενώ στο 34ο το παιχνίδι ισορρόπησε με τη κεφαλιά του Τσιάρα έπειτα από τη σέντρα του Δαούλα.

Στην επανάληψη και στο 69ο λεπτό, ο Μάρκος Αλιπρασίτης με σουτ από πλεονεκτική θέση έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα των φιλοξενουμένων κι έκανε το 2 – 1, με αυτό να μένει μέχρι το τέλος.

Ελπίς Μεσοχωρίου (Κώστας Καζάκης): Φράντζας Ζ., Καρακώστας, Λέτσιος Άγγ., Λέτσιος Γ. (46′ Φράντζας Ρ.), Μήσιος, Μαρκούγιας, Κουζιώνης, Τσιάρας, Δαούλας (72′ Καλογιάννης), Κοντοθανάσης, Γκαραβέλης (46′ Αλιπρασίτης).

Κεραυνός Δρυμού (Φάνης Τσέλιος): Κατοτικίδης, Δρυστέλλας (61′ Καραποστόλης), Ζιάρρας (57′ Ζιώγας), Μίχης, Μπούτλας, Κουτσογιάννης, Γκαντούνας Β., Γαλανός, Τριανταφύλλου (74′ Δόλγυρας), Θώμος, Γκαντούνας Γ.