Με ανατροπή του σκορ αναδείχθηκε πρωταθλητής χειμώνα!

Με τον καλύτερο δυνατό τρόπο «έκλεισε» τον α’ γύρο πρωταθλήματος στον 2ο όμιλο της Β’ τοπικής κατηγορίας, καθώς αναδείχθηκε πρωταθλητής χειμώνα για την αγωνιστική περίοδο 2019 – 2020!

Η ομάδα του Σπύρου Μούτσιου κέρδισε με ανατροπή του σκορ εκτός έδρας τον Αετόλοφο για την 11η αγωνιστική του 2ου ομίλου κι έτσι έφθασε τους είκοσι εννέα βαθμούς.

Από την άλλη, ο Αετόλοφος αν και προηγήθηκε στο παιχνίδι δεν κατάφερε να κρατήσει υπέρ του το σκορ και παρέμεινε στους εννέα βαθμούς και την ένατη θέση στη βαθμολογία.

Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο σκορ, όμως ο Χρήστος Ρέψης με πέναλτι στο 46′ έφερε το ματς στα ίσια, πέναλτι που κέρδισε ο Γιώργος Λιντέρης.

Στη συνέχεια του αγώνα και στο 58′ ο Θανάσης Καλογιάννης ολοκλήρωσε την ανατροπή του σκορ και το 1 – 2, ενώ στο 80ο λεπτό ο Αχιλλέας Τσάντος διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Οι άνθρωποι του Ηρακλή Χάλκης ευχαριστούν τη διοίκηση του Αετού Αετολόφου για τη φιλοξενία στο μεταξύ τους παιχνίδι…

Τέλος, στο 37ο λεπτό ακυρώθηκε γκολ για τον Ηρακλή Χάλκης με τον Γιώργο Λιντέρη, όμως ο κ. Πατσής το ακύρωσε ως οφ σάιντ και οι φιλοξενούμενοι «φωνάζουν» για περίπτωση πέναλτι στον Αχιλλέα Τσάντο.

Ηρακλής Χάλκης (Σπύρος Μούτσιος): Κατηγιάννης, Εξουζίδης (68′ Φωτάκης), Βογιατζής Σ., Ντινούλης, Τζεμολάρι (88′ Βογιατζής Π.), Μπακαλούλης, Ευαγγέλου, Ρέψης (60′ Νικολούλης), Λιντέρης (85′ Γκουγκότης Κ.), Τσάντος, Καλογιάννης.