Με ανατροπή το Μελισσοχώρι!

Τη νίκη με σκορ 3 – 1 και μάλιστα με ανατροπή πανηγύρισε το Μελισσοχώρι σήμερα το απόγευμα απέναντι στο Καλοχώρι εκτός έδρας κι έτσι «έκλεισε» θετικά τη φετινή χρονιά του 2017!

Το συγκρότημα του Σπύρου Μούτσιου κέρδισε εκτός έδρας το σύνολο του Αποστόλη Έξαρχου για τη 14η στροφή του πρωταθλήματος της Α΄1 τοπικής κατηγορίας κι έτσι έφθασε τους είκοσι τέσσερις βαθμούς. Αντίθετα, η ομάδα του Καλοχωρίου έμεινε στους έξι πόντους ύστερα και από αυτή την αγωνιστική.

Στο 25ο λεπτό ο Κώστας Λούγκος με σουτ από θέση βολής έβαλε μπροστά την Αναγέννηση στο σκορ, ενώ στο 38ο λεπτό ο Λιάγκας με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, έφερε το παιχνίδι στα ίσια.

Στο δεύτερο μέρος του αγώνα και στο 57ο λεπτό, ο Καραπέτσας με έξοχο πλασέ μέσα από την αντίπαλη και μικρή περιοχή ανέτρεψε το εις βάρος σκορ για το Μελισσοχώρι, ενώ δώδεκα λεπτά αργότερα, ο Βογιατζής με ωραίο τελείωμα διαμόρφωσε το τελικό σκορ και το 1 – 3!

Αναγέννηση Καλοχωρίου (Αποστόλης Έξαρχος): Αλί, Στραβέλλας, Κούντουρας, Δεσπόπουλος, Λούγκος Γ., Μάρκου, Τσιρώνης Γ. (30′ Μπράτσκα), Λούγκος Κ., Παράφορος (46′ Τσιρώνης Α.), Λίταινας, Μήλιος (55′ Ζιώγας).

Αστήρ Μελισσοχωρίου (Σπύρος Μπέλτσιος): Κουκούτσης (87′ Μπουρονίκος), Βαλώζος (78′ Παπαϊωάννου), Καραλής, Καραπέτσας, Αγγελούλης (32′ λ.τ. Αβδουλάς), Μπιρόλ, Βουτυρίτσας, Βογιατζής, Ζαφειρίου (87′ Τζιάστας), Λιάγκας, Νούσιας.