Με Γιαννακόπουλο πάει για μεγάλα κόλπα!

Σε ένα πολύ καλό παιχνίδι με γρήγορο ρυθμό, η Δόξα Ραχούλας πήρε την νίκη απέναντι στον Δολιχιακό με σκορ 3 – 2. Ξεχώρισε με την απόδοσή του ο Γιαννακόπουλος, ο οποίος πέτυχε και το τρίτο γκολ της ομάδας του.

Τον σκορ για τη Δόξα Ραχούλας άνοιξε μόλις στο 3ο λεπτό του αγώνα ο Αργυρακούλης, με ωραίο πλασέ έπειτα από σέντρα του Μαυρομιχάλη. Οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να διπλασιάσουν τα τέρματά τους στο 24′ με σουτ του Γκομοσίδη έξω από την περιοχή του Δολιχιακού.

Δώδεκα λεπτά αργότερα οι φιλοξενούμενοι θα αντιδράσουν και θα μειώσουν με σουτ του Λιόλιου έξω από την αντίπαλη περιοχή. Η απάντηση των γηπεδούχων ήρθε στο 74′. Ο πολύ καλός σε απόδοση Γιαννακόπουλος, με απευθείας εκτέλεση φάουλ, έστειλε την μπάλα στο αριστερό παραθυράκι του Σακελλαρίου κάνοντας έτσι το 3 – 1.

Το τελικό 3 – 2 διαμόρφωσε στο 78′ ο Ζιάκος και αυτός με απευθείας εκτέλεση φάουλ. Στη συνέχεια του παιχνιδιού τίποτα δεν άλλαξε με τη Δόξα Κρανούλας να πανηγυρίζει μία ακόμη νίκη.

Ανακοίνωση του Δολιχιακού

“Ο Α.Ο. Δολιχιακός καταγγέλει, για την απαράδεκτη – προκλητική συμπεροφορά, τον διαιτητή του αγώνα Ραχούλα – Δολιχιακός κ. Τσιτσανούδη. Συγκεκριμένα, ο διαιτητής στο 30′ του αγώνα αποκάλεσε τον ποδοσφαιριστή του Δολιχιακού με το νούμερο 11 “τσογλάνι” (“φύγε απο δω ρε τσογλάνι”), προκαλώντας έντονες διαμαρτυρίες των ποδοσφαιριστών και παράλληλα εκνευρισμό. Καλό θα ήταν οι διαιτητές να σέβονται τους ποδοσφαιριστές. Επίσης, ο Α.Ο. Δολιχκαός ευχαριστεί το σωματείο της Ραχούλας για την άψογη φιλοξενία”.

Δόξα Ραχούλας (Γιώργος Λιάπης): Μαλλιόπουλος, Θεοχαρούλης Μ., Πιλτσούλης, Μαυρομιχάλης, Τσιάτας, Γκομοσίδης, Διαμάντης, Τάχος (53′ Καραπετσάνης), Γιαννακόπουλος, Καζάνι (78′ Τζέος), Αργυρακούλης (65′ Μηταλούλης).

Δολιχιακός (Κώστας Καζάκης): Σακελλαρίου, Σουγλής Στ., Τριανταφύλλι, Σιαπάκος, Θεοδωράκης Στ. (70′ Ζιάκος), Καζάκης, Τζήκας (70′ Ντόκος), Κατής, Λιόλιος, Σουγλής Κ., Πρακατές (80′ Γεωργούλας).