Με γκολ από τα… «αποδυτήρια» το Νέο Περιβόλι!

Χάρις στο γρήγορο τέρμα του Νίκου Νινόπουλου, ο Αστέρας Νέου Περιβολίου πέρασε από την έδρα των Ατρομήτων/Θύελλα Λάρισας με 0 – 1.

Οι φιλοξενούμενοι ευτύχησαν να πάρουν από πολύ νωρίς το προβάδισμα. Συγκεκριμένα μόλις στο 2ο λεπτό της αναμέτρησης, ο Νίκος Νινόπουλος με αριστουργηματική απευθείας εκτέλεση φάουλ νίκησε τον αντίπαλο τερματοφύλακα «ανοίγοντας» το σκορ.

Στο δεύτερο ημίχρονο τώρα και ενώ οδεύαμε προς το τέλος του παιχνιδιού, το ματς πήρε… «φωτιά». Καθώς οι γηπεδούχοι έμειναν με παίκτη λιγότερο, όταν στο 85′ ο Δημήτρης Πρασσάς αντίκρισε τη κόκκινη κάρτα από τον διαιτητή.

Μάλιστα στο 89′ οι Ατρόμητοι/Θύελλα Λάρισας πέτυχαν το γκολ της ισοφάρισης, το οποίο ακυρώθηκε από τον α’ βοηθό της αναμέτρησης, κ. Μπακαλμπάση. Τέλος με παίκτη λιγότερο ολοκλήρωσαν το ματς και οι φιλοξενούμενοι, διότι στις καθυστερήσεις αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα ο Γρηγόρης Νασιούλας. Με το 0 – 1 να μένει μέχρι το τέλος.

Οι γηπεδούχοι εκφράζουν έντονα παράπονα για τη διαιτησία του κ. Ντελέζου στη σημερινή αναμέτρηση με το Νέο Περιβόλι.

Ατρόμητοι/Θύελλα Λάρισας (Τηλέμαχος Ζιάκας): Τσατσάρας, Τσιρογιάννης, Τσάκουλης (78′ Καλογιάννης), Μάρης, Πρασσάς, Τσανάκας, Βράκας, Κολοβός, Ιωαννίδης, Χατζής, Κωστούλας.

Αστήρ Νέου Περιβολίου (Δημήτρης Κοτσανούλης): Κοτσανούλης, Σκλαβενίτης, Αποστόλου, Μάλτζιαρης, Χρόνης, Μπαλαντζάρας, Τζέκα (65′ Παπανικολάου), Νασιούλας, Μπαλούλης (88′ Σταμάτης), Νινόπουλος (80′ Αθανασίου), Διάλλας.