Με δυνατές μάχες ξεκινά ο β’ γύρος στην Α’ 1 ΕΠΣΝ Λάρισας!

Ο β’ γύρος σε 1ο & 2ο όμιλο της Α’ 1 τοπικής κατηγορίας ξεκινά και η 16η αγωνιστική διεξάγεται το μεσημέρι της Κυριακής (19/01 15:00).

Αναμετρήσεις με πολύ μεγάλο ενδιαφέρον στους δύο ομίλους, εκεί όπου υπάρχουν αρκετά ντέρμπι και το μεγάλο βάρος πέφτει στη βαθμολογία και το πως θα διαμορφωθεί αυτή μετά το πέρας αυτής της αγωνιστικής.

Για τον 1ο όμιλο, στο γήπεδο «Γ. Μητσιμπόνας Α’» ο Ιπποκράτης θα παίξει με τον Κίσσαβο Συκουρίου, ενώ στο Δασοχώρι η Δόξα Βαλανίδας θα υποδεχθεί τον Κεραυνό Δρυμού.

Στη Μαρμαρίνη, η τοπική ομάδα θα φιλοξενήσει τον Άρη Κουλουρίου, ενώ οι Γόννοι θα αντιμετωπίσουν στο γήπεδο τους τη Προοδευτική Βερδικούσιας.

Στο γήπεδο «Σταύρος Τσιάπανος» στη Μελιβοία, ο Φιλοκτήτης θα αγωνιστεί απέναντι στον Πανιώνιο Νέας Σμύρνης, ενώ στο γήπεδο «Κουκολίτσιος – Μουσιάρης» θα διεξαχθεί ένα πολύ ενδιαφέρον ματς ανάμεσα σε Πελασγιώτιδα και Δήμητρα Γιάννουλης.

Στη Ραψάνη, η ομώνυμη ομάδα θα υποδεχθεί την Ακαδημία Τυρνάβου σε παιχνίδι για τη μάχη της παραμονής, ενώ τέλος, στην Αιγάνη η τοπική ομάδα θα αντιμετωπίσει τον Κεραυνό Δένδρων.

Το πρόγραμμα της 16ης αγωνιστικής στον 1ο όμιλο έχει ως εξής:

Ιπποκράτης 19/01 Συκούριο
Βαλανίδα 19/01 Δρυμός
Μαρμαρίνη 19/01 Κουλούρι
Γόννοι 19/01 Βερδικούσια
Φιλοκτήτης Μελιβοίας 19/01 Πανιώνιος
Πελασγιώτιδα 19/01 Δήμητρα Γιάννουλης
Σ.Σ. Ραψάνης 19/01 Ακαδημία Τυρνάβου
Αιγάνη 19/01 Δένδρα

Η Βαθμολογία (15η Αγωνιστική)

1. Δήμητρα Γιάννουλης      29 – 7   37
2. Γόννοι      36 – 10   33
3. Δένδρα      28 – 20  29
4. Δρυμός      25 – 14   25
5. Πελασγιώτιδα      19 – 14   23
6. Βερδικούσια      26 – 20   22
7. Κουλούρι      18 – 26   22
8. Πανιώνιος      21 – 19   22
9. Φιλοκτήτης Μελιβοίας      24 – 24   19
10. Ιπποκράτης      25 – 27   17
11. Συκούριο      21 – 21   16
12. Βαλανίδα      13 – 24   15
13. Ακαδημία Τυρνάβου      15 – 28   14
14. Μαρμαρίνη      11 – 25   12
15. Αιγάνη      22 – 30   12
16. Σ.Σ. Ραψάνης      12 – 32   8

Όσον αφορά στον 2ο όμιλο, το Ελευθεραί θα αγωνιστεί στο γήπεδο του με τον Αστέρα Μελισσοχωρίου, ενώ στη Βαμβακού ο τοπικός Ατρόμητος θα παίξει με το Ναρθάκι.

Στους Αγίους Αναργύρους, η ομώνυμη ομάδα θα αναμετρηθεί με τον πρωτοπόρο, Πύρρο, ενώ στο Βιολογικό της Νέας Σμύρνης ο Λαρισαϊκός θα φιλοξενήσει την Αστραπή Νέας Πολιτείας.

Στη Βασιλί Φαρσάλων, η Αναγέννηση θα αντιμετωπίσει τη Γλαύκη, ενώ στη Γαλήνη ο τοπικός Απόλλων θα αγωνιστεί με τη Δόξα Υπέρειας.

Η Α.Ε. Βουναίνων θα αναμετρηθεί με τη Δόξα Ραχούλας, ενώ τέλος, στη Νίκαια ο Παναγροτικός θα παίξει με τον Προμηθέα Λάρισας.

Το πρόγραμμα της 16ης αγωνιστικής στον 2ο όμιλο έχει ως εξής:

Ελευθεραί 19/01 Μελισσοχώρι
Βαμβακού 19/01 Ναρθάκι
Αγ. Ανάργυροι 19/01 Πύρρος
Λαρισαϊκός 19/01 Αστραπή Ν. Πολιτείας
Αναγέννηση Φαρσάλων 19/01 Γλαύκη
Γαλήνη 19/01 Υπέρεια
Βούναινα 19/01 Ραχούλα
Παναγροτικός Νίκαιας 19/01 Προμηθέας

Η Βαθμολογία (15η Αγωνιστική)

1. Πύρρος      20 – 12   31
2. Παναγροτικός Νίκαιας      34 – 19   31
3. Βούναινα      29 – 14   30
4. Αστραπή Ν. Πολιτείας      31 – 17   28
5. Βαμβακού      26 – 20   27
6. Ελευθεραί      18 – 12   27
7. Υπέρεια      29 – 21   26
8. Μελισσοχώρι      26 – 18   25
9. Ραχούλα      23 – 21  22
10. Ναρθάκι      28 – 20   21
11. Άγ. Ανάργυροι      16 – 17   19
12. Προμηθέας      11– 23   10
13. Γαλήνη      9 – 23   10
14. Λαρισαϊκός      13 – 29   10
15. Γλαύκη      10 – 37   7
16. Αναγέννηση Φαρσάλων      10 – 30   6

ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ...