Με δύο γκολ στην επανάληψη έχει το απόλυτο!

Χωρίς να βρει ιδιαίτερο πρόβλημα ο Πύρρος προχώρησε σε ακόμη μία νίκη στο φετινό πρωτάθλημα του 3ου ομίλου της Β΄τοπικής κατηγορίας. Θύμα αυτή τη φορά του πρωτοπόρου της βαθμολογίας η Μαρμαρίνη.

Η ομάδα του Κώστα Βασίλη σημείωσε ακόμη μία νίκη λοιπόν κι έφθασε έτσι τους δέκα πέντε βαθμούς ύστερα από πέντε αγωνιστικές, έχοντας το απόλυτο, με τον Πύρρο να βρίσκεται και μόνος του στη κορυφή της βαθμολογίας. Από την άλλη, η Μαρμαρίνη έπειτα και από τη σημερινή ήττα βρίσκεται στη δέκατη θέση του βαθμολογικού πίνακα έχοντας πέντε βαθμούς.

Στο αγωνιστικό κομμάτι και στο 47ο λεπτό, ο Άλκης Νικούλης αξιοποίησε τη κάθετη πάσα του Μούρι και με ιδανικό τελείωμα έβαλε μπροστά τον Πύρρο στο σκορ.

Επτά λεπτά αργότερα, ο Νίκος Αλεξανδρής βρήκε δίχτυα με πλασέ ύστερα από τη σέντρα του Βελλή και πέτυχε το 2 – 0 για τους γηπεδούχους, με αυτό το σκορ να μένει και μέχρι το τελευταίο σφύριγμα του κ. Γρηγοριάδη.

Α.Σ. Βορειοηπειρωτών «Ο Πύρρος» (Κώστας Βασίλης): Κιόρογλου, Βαρσάμης (46′ Μήτρος), Λίτσα (55′ Χαϊδούσης), Καψαλός, Μαρούδης, Τζιόγκας, Βελλής, Κάτσας, Νικούλης (65′ Τσίλης), Μούρι, Λεσάι (50′ Αλεξανδρής).