Με δύο γκολ στην επανάληψη…

Την επιστροφή στις νίκες στην έδρα του πανηγύρισε ο Κεραυνός Παραποτάμου, καθώς κέρδισε με 2 – 0 την Θύελλα Ελάτειας στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής του 3ου ομίλου της Β΄τοπικής κατηγορίας.

Η ομάδα του Αχιλλέα Μάντζιαρη κέρδισε την Ελάτεια με δύο γκολ στην επανάληψη και έφθασε τους δέκα τρεις βαθμούς, με την ομάδα της Ελάτειας και το σύνολο του Θανάση Γιακουβή να μένει στους οκτώ βαθμούς.

Στο 68ο λεπτό ο Μητσογιάννης με σουτ σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι της εστίας της Ελάτειας με αυτή τη φάση να είναι και η απειλή από τους γηπεδούχους αφού στην επόμενη ευκαιρία είχαμε και γκολ.

Μετά από σύγχυση που δημιουργήθηκε στην άμυνα της Ελάτειας, ο Στέφανος Κέρι με πλασέ έδωσε το προβάδισμα στον Κεραυνό Παραποτάμου, καθώς πέτυχε το 1 – 0.

Δύο λεπτά μετά το γκολ των γηπεδούχων, είχαμε ευκαιρία για την Ελάτεια με τον Χρήστο Τσιάκο να σημαδεύει το οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Μπαρμπαγιάννη.

Τους τρεις βαθμούς και τη κατάκτηση της νίκης «κλείδωσε» ο Παραπόταμος στο 82′, με τον Γιάννη Αβέλλα να πετυχαίνει το 2 – 0 με δυνατό σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή.

Κεραυνός Παραποτάμου (Αχιλλέας Μάντζιαρης): Μπαρμπαγιάννης, Γραβάνης (83′ Τσιόπας), Μπαμπανίκος, Πάσχος (69′ λ.τ. Αβέλλας Ν.), Κίκε, Στογιάννης, Κορδέλας, Αβέλλας Ι. (90′ Χαραμαντάς), Μητσογιάννης (90’+3′ Λάλλας), Κέρι, Χατζής.

Θύελλα Ελάτειας (Θανάσης Γιακουβής): Πατρόνας, Αποστολόπουλος, Τσιάνας, Μουστάκας, Τζοβάρας Σωτ., Κοσμάνος, Μικερτζής Απ., Χαλίτσιος, Τσιάκος, Χαδουλός, Τζοβάρας Σωκ.