Με εμφατικό τρόπο και η δεύτερη νίκη για τον Δωτιέα Αγιάς!

Μετά το 6 – 0 απέναντι στο Βλαχογιάννι, ο Δωτιέας Αγιάς σημείωσε και τη δεύτερη του νίκη με εμφατικό τρόπο, καθώς κέρδισε τη Λάρισα 2012 με σκορ 4 – 0 στη 4η αγωνιστική της Α’ DE-TOX Λάρισας!

Η ομάδα του Γιάννη Βαΐτση επέστρεψε στα θετικά αποτελέσματα και τις νίκες ύστερα από την ήττα στο Κιλελέρ και με εμφατική νίκη έφθασε τους επτά βαθμούς.

Στον αντίποδα, το συγκρότημα του Δημήτρη Καπετανόπουλου δεν παρουσίασε την εικόνα που θα ήθελε και έμεινε στον βαθμό που πήρε τη περασμένη αγωνιστική με την ισοπαλία απέναντι στο Μαυροβούνι.

Στο 18ο λεπτό ο Γιώργος Καρβούνης με σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή των φιλοξενουμένων «άνοιξε» το σκορ, ενώ δύο λεπτά μετά, ο Γιώργης με πλασέ από θέση βολής πέτυχε το 2 – 0 για τους γηπεδούχους.

Στο δεύτερο μέρος και στο 48ο λεπτό ο Γιώργος Τσατσαλίδης ανέβασε τον δείκτη του σκορ και στο 60′ ο ίδιος παίκτης διεύρυνε το σκορ σε 4 – 0.

Στο 62ο λεπτό ο Δημήτρης Κίτσιος προσπάθησε να μειώσει στο σκορ, όμως ο Κωνσταντίνος Μπρέλλας αντέδρασε σωστά στην ευκαιρία του φορ της Λάρισα 2012 και κράτησε το μηδέν για τον Δωτιέα Αγιάς.

Στη τελευταία ουσιαστική ευκαιρία στον αγώνα και στο 81ο λεπτό, ο Γιώργος Τσατσαλίδης απείλησε από πλεονεκτική θέση με σουτ και σημάδεψε το δεξί κάθετο δοκάρι της εστίας του Νίκου Ιορδανίδη.

Δωτιέας Αγιάς (Γιάννης Βαΐτσης): Μπρέλλας, Μπαρούτζας, Κόκκινος, Χονδροδήμος, Σπετίμ (58′ Φουκαλάς), Κορλός, Μαλάκος (84′ Χαδούλης), Γιώργης (75′ Μαγιάκος), Τσατσαλίδης, Καρβούνης.

Λάρισα 2012 (Δημήτρης Καπετανόπουλος): Ιορδανίδης Ν., Φλώρος Αντ., Δημόπουλος, Φλώρος Ν., Φλώρος Παν., Κουτζαμπασούλης, Κίτσιος Π., Δόνος, Ιορδανίδης Δ., Κίτσιος Δ., Ελιόν (51′ Τσιτσόπουλος).