Με ευρύ σκορ η πρώτη εκτός έδρας νίκη για τη Δήμητρα Γιάννουλης

Τη δεύτερη συνεχόμενη και πρώτη εκτός έδρας νίκη στο πρωτάθλημα του 1ου ομίλου της Α’ 1 τοπικής κατηγορίας πανηγύρισε η Δήμητρα Γιάννουλης που κέρδισε τον Κεραυνό Δρυμού με σκορ, 3 – 0!

Οι «πράσινοι» έφυγαν από το γήπεδο του Κεραυνού Δρυμού με τους τρεις βαθμούς της νίκης κι έτσι το σύνολο των Νίκου Χρόνη – Θανάση Δουζένη έφθασε τους οκτώ βαθμούς.

Από την άλλη, η ομάδα του Κώστα Καζάκη έμεινε στους επτά βαθμούς μετά και το πέρας της 4ης αγωνιστικής.

Μόλις στο 2ο λεπτό του αγώνα η Δήμητρα Γιάννουλης πήρε προβάδισμα στο σκορ με την απευθείας εκτέλεση κόρνερ του Άγγελου Αμπατζίδη, ενώ στο 19′ οι φιλοξενούμενοι έκαναν δύο τα τέρματα τους με τη κεφαλιά του Θάνου Ντούφα από την εκτέλεση κόρνερ του Αντώνη Ραμάι.

Λίγο πριν ολοκληρωθεί το πρώτο ημίχρονο, ο Γιάννης Μαυρουδής από θέση τετ – α – τετ ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 0 – 3 και διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Και αυτό, διότι στο δεύτερο ημίχρονο δεν άλλαξε κάτι προς το σκορ, όμως η ομάδα της Γιάννουλης τελείωσε το παιχνίδι με δέκα ποδοσφαιριστές μετά και την αποβολή του Γιάννη Μαυρουδή στο 50ο λεπτό με απευθείας κόκκινη κάρτα για εξύβριση θείων.

Κεραυνός Δρυμού (Κώστας Καζάκης): Αθανασόπουλος (17′ λ.τ. Πουρνάρας), Μιφτάρι, Κοντολάρι, Γκαντούνας Β., Δαχλύθρας (68′ Ζιώγας), Ζαγκλιαβός (70′ Γαλανός), Καραποστόλης, Γκαντούνας Γ., Κόγιος, Σουγλής, Γκόγκουρας.

Δήμητρα Γιάννουλης (Νίκος Χρόνης – Θανάσης Δουζένης): Βλιώρας, Σαπάκος (82′ Κατέρης), Αμπατζίδης, Ντούφας, Ντόκος, Παπακωνσταντίνου, Μπάμπαλης Ι., Ραμάι (82′ Γραβάνης), Μαυρουδής, Καρέλας (80′ Δίχρης), Μπάμπαλης Ν. (75′ Γκαλγκανόπουλος).

Μπουρουζίκας, Κοτούμπας Δ., Κοντογιώργος Θ.