Με Κολιοφούτη και πάλι στο φινάλε οι «πετεινοί»

Χάρις στο μοναδικό τέρμα του «χρυσού» σκόρερ, Γιάννη Κολιοφούτη, η ομάδα του Α.Ο. Μαυροβουνίου, πήρε ένα ακόμη αποτέλεσμα στο φινάλε αναμέτρησης, κερδίζοντας αυτήν την φορά στη Μελιβοία, τον τοπικό Φιλοκτήτη με 1 – 0, με γκολ στο 90’+2′.

Η ομάδα του Λάζαρου Αγγλόπουλου παρέμεινε στην 5η θέση της Α΄1 ΕΠΣ Λάρισας που οδηγεί στα πλέι-οφ ανόδου, αυξάνοντας μάλιστα κατά έναν βαθμό τη διαφορά από την 6η πλέον ομάδα του Ολυμπιακού Αμπελιάς. Στον αντίποδα, η ομάδα του Φιλοκτήτη Μελιβοίας έμεινε στους 28 βαθμούς, χάνοντας μία βαθμολογική θέση από τη νίκη του Ολύμπου Γόννων.

Οι φιλοξενούμενοι θα μπορούσαν να είχαν πάρει το προβάδισμα στο σκορ από το 17ο λεπτό, όταν και ο Κοσμάς είπε… «όχι» στην εκτέλεση πέναλτι του Τριάντη. Από αυτήν την φάση μάλιστα οι γηπεδούχοι έμειναν και με αριθμητικό μειονέκτημα λόγω αποβολής του Λαδά.

Τον «γόρδιο δεσμό» για τους «πετεινούς» έλυσε στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης, ο Γιάννης Κολιοφούτης, αφιερώνοντας τη νίκη αυτή στους τραυματίες της ομάδας, Θανάση Παλάσκα και Γρηγόρη Παπαμάνο.

Φιλοκτήτης Μελιβοίας (Κώστας Παπαρίζος): Κοσμάς, Γιαννακός (80′ Ντόμπρα), Λαδάς, Πλατσάς, Μαλαχτάρης, Τσάκουλης (60′ Γκουντάρας (65′ λ.τ Κουβαράς)), Καπετάνιος, Δαλαμπύρας, Σπετίμ, Ντούμος, Παπαρίζος.

Α.Ο. Μαυροβουνίου (Λάζαρος Αγγλόπουλος): Μπρέλλας, Τατσέλος, Μπάγκας Αρ., Σάπιος, Μαντζαφούλης, Παπαμάνος (40′ λ.τ Χατζής), Μπατζέλας Ν., Ακριβόπουλος (70′ Νότας), Τριάντης (80′ Σιδέρης), Πάττας (60′ Μετάνι), Κολιοφούτης.