Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Αντώνη Ραμάι!

Από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο (27′,61′) πέτυχε ο Αντώνης Ραμάι και η Δήμητρα Γιάννουλης πήρε την εντός έδρας νίκη απέναντι στον Κίσσαβο Συκουρίου στο ντέρμπι του 1ου ομίλου της 6ης αγωνιστικής στην Α’ 1 ΕΠΣ Λάρισας.

Η ομάδα των Νίκου Χρόνη – Θανάση Δουζένη πανηγύρισε το απόγευμα του Σαββάτου μία πολύ σημαντική νίκη απέναντι στο συγκρότημα του Γιάννη Μιχαλέ που προσπάθησε για το θετικό αποτέλεσμα.

Έτσι, οι «πράσινοι» έφθασαν τους δώδεκα βαθμούς και συνεχίζουν ψηλά στη βαθμολογία, ενώ οι «κιτρινόμαυροι» παρά τη προσπάθεια για το θετικό αποτέλεσμα έμειναν στους πέντε βαθμούς.

Ο Αντώνης Ραμάι ήταν ο πρωταγωνιστής του αγώνα, καθώς βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα για τους γηπεδούχους δύο φορές και το 2 – 0 ήταν το τελικό αποτέλεσμα.

Αρχικά, στο 27ο λεπτό εκμεταλλεύτηκε το λάθος αμυντικών του Συκουρίου και με πλασέ από θέση βολής κέρδισε τον Δημήτρη Νίκου για το 1 – 0 που ήταν και το σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος και στο 61′, ο Αντώνης Ραμάι σκόραρε και έκανε δύο τα τέρματα της Γιάννουλης με αυτό να είναι λοιπόν το τελικό σκορ με πλασέ μετά από σύγχυση στην άμυνα των «κιτρινόμαυρων».

Πάντως, οι δύο ομάδες είχαν ευκαιρίες στην επανάληψη για να ανέβει ο δείκτης του σκορ, όμως με αυτό (2 – 0) το συγκρότημα των Νίκου Χρόνη – Θανάση Δουζένη έφυγε νικητής από το εν λόγω ντέρμπι της 6ης αγωνιστικής.

Τέλος, η Δήμητρα Γιάννουλης τελείωσε το παιχνίδι με δέκα ποδοσφαιριστές, καθώς ο Χρήστος Παπακωνσταντίνου δέχθηκε τη δεύτερη κίτρινη κάρτα στο 87′ από τον κ. Αντωνίου και πήρε την άγουσα για τα αποδυτήρια.

Δήμητρα Γιάννουλης (Νίκος Χρόνης – Θανάσης Δουζένης): Βλιώρας, Καρέλας (80′ Ντούφας Ι.), Αμπατζίδης, Ντούφας Αθ., Ντόκος, Παπακωνσταντίνου, Γκαλγκανόπουλος (70′ Σαπάκος), Μπάμπαλης Ι., Σαλοκανάς (80′ Γραββάνης), Ραμάι, Δίχρης (80′ Τάφα).

Κίσσαβος Συκουρίου (Γιάννης Μιχαλές): Νίκου (65′ λ.τ. Πατούνας), Βαρσάμης, Ζαϊρές, Γκρέτσης, Γκανάτσιος, Λανάρας (35′ λ.τ. Γκαντόγλου), Ζιώγας, Κάτσας, Τζιούρας, Ριζούλης, Μακρής (85′ Ράπτης Γ.).