Με μπροστάρη τον Φούντα οι Άγιοι Ανάργυροι

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Βασίλη Φούντα, οι Άγιοι Ανάργυροι επικράτησαν με 2 – 0 την φιλόδοξη φέτος ομάδα της Δάφνης Γλαύκης και συνεχίζουν στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Στην πρώτη ουσιαστική φάση του παιχνιδιού, οι γηπεδούχοι κατάφεραν να προηγηθούν στο σκορ με τον Φούντα στο 22ο λεπτό να κάνει μία παράλληλη σέντρα και τον Βεργή για την Γλαύκη στην προσπάθεια του να διώξει, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του σημειώνοντας «αυτογκόλ» και παράλληλα το 1 – 0 για τους Άγιους Ανάργυρους.

Δύο λεπτά μετά, οι φιλοξενούμενοι απάντησαν με τον Βράκα όμως το σουτ που επιχείρησε από πλεονεκτική θέση, πέρασε έξω από το κάθετο δοκάρι του Παυλόπουλου.

Στο 25ο λεπτό η Γλαύκη απείλησε και πάλι, αυτήν την φορά με τον Μίχο με το σουτ του όμως να μην βρίσκει στόχο και να περνά ελάχιστα άουτ από το κάθετο δοκάρι του Παυλόπουλου.

Φάουλ για τον Ατρόμητο στο 29ο λεπτό, με τον Τσινούδη να εκτελεί και τον Κουκούτση να βγάζει εντυπωσιακά την μπάλα σε κόρνερ.

Σέντρα του Τσιώλη Ν. στο 43ο λεπτό, με αποδέκτη τον Μίχο που από το ύψος της μικρής περιοχής κατάφερε να στείλει την μπάλα στα εξωτερικά δίχτυα του Παυλόπουλου, χάνοντας μεγάλη ευκαιρία για να ισοφαρίσουν στο παιχνίδι.

Στο 61ο λεπτό, ο Ατρόμητος Αγίων Αναργύρων κατάφερε να διπλασιάσει τα τέρματα του καθώς το κόρνερ που εκτέλεσε ο Τσινούδης, ο Βασίλης Φούντας με κοντινή προβολή έστειλε για δεύτερη φορά την μπάλα στα δίχτυα του Κουκούτση.

Στο 69ο λεπτό, ο Φούντας τροφοδότησε τον Βενέτη με τον τελευταίο να βγαίνει απέναντι από τον Κουκούτση και τον πορτιέρο της Γλαύκης να προλαβαίνει και να μαζεύει την μπάλα.

Σουτ του Φούντα στο 75ο λεπτό από πλεονεκτική θέση, με τον Κουκούτση να διώχνει με τα πόδια και να σώζει την ομάδα του από το τρίτο τέρμα των γηπεδούχων.

Βαθιά σέντρα του Βενέτη με αποδέκτη τον Φούντα στο 85ο λεπτό, με τον τελευταίο να προσπαθεί να περάσει τον Κουκούτση και τον πορτιέρο της Γλαύκης να βγάζει με δυσκολία την μπάλα σε κόρνερ.

Τετ – α – τετ για την Γλαύκη με τον Μίχο να βγαίνει απέναντι από τον Παυλόπουλο, με τον πορτιέρο των Αγίων Αναργύρων να αποκρούει με τα πόδια και να σώζει την ομάδα του από τέρμα των φιλοξενουμένων.

Στο 91ο λεπτό ο Βασίλης Φούντας έφτασε κοντά στο γκολ αφού το σουτ που επιχείρησε από θέση βολής, η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ από το κάθετο δοκάρι του Κουκούτση.

Ατρόμητος Αγίων Αναργύρων (Θοδωρής Σκύφτας): Παυλόπουλος, Χατζηλιάδης, Πλιάγκας, Ιλιάζι, Κοτάκος, Βενέτης, Τσινούδης (86′ Γαλιτσάκης), Τασιός (72′ Ευαγγέλου), Αμαρλαριώτης (82′ Βιλλής), Σαλγκάμης, Φούντας Β.

Δάφνη Γλαύκης (Δημήτρης Δανιλούλης): Κουκούτσης, Σερακιώτης, Αποστόλου, Μπαριζιάλης, Υφαντής, Σμυρλής (68′ Τσιαγκάλης), Μίχος, Βεργής, Τσιώλης Ν. (77′ Τσιώλης Β.), Βράκας, Χατζηβασιλείου (85′ Τζιότζιος).