Με νίκες οι πρωτοπόροι σε 1ο και 3ο Όμιλο, ισόπαλο το ντέρμπι κορυφής στον 2ο Όμιλο

Γκολ και θέαμα και στα παιχνίδια της Κυριακής στη Β΄ ΕΠΣ Λάρισας. Αγωνιστική δράση σε 1ο, 2ο και 3ο Όμιλο της Β΄ ΕΠΣ Λάρισας, με τους πρωτοπόρους να συνεχίζουν με νίκες σε 1ο και 3ο Όμιλο. Ισόπαλο, 1 – 1 το ντέρμπι κορυφής στη Βαμβακού.

Συνοπτικά τα Αποτελέσματα

Ροδιακός 5 – 4 Συκέα
Βερδικούσια 5 – 0 Καλύβια
Στεφανόβουνο/Γαλανόβρυση 2 – 0 Μεγ. Ελευθεροχώρι
Αναγέννηση Ευαγγελισμού 0 – 2 Βαλανίδα
Δρυμός 1 – 0 Ακαδημία Τυρνάβου
Πλατανούλια 1 – 0 Ακαδημία Ελασσόνας

Η Βαθμολογία (8η Αγωνιστική)

1. Δρυμός      24 – 9   19
2. Ροδιακός      18 – 7   19
3. Βαλανίδα      14 – 10   18
4. Ακαδημία Τυρνάβου      17 – 4   16
5. Βερδικούσια      13 – 7   15
6. Πλατανούλια      11 – 10   14
7. Συκέα      23 – 16   12
8. Ακαδημία Ελασσόνας      16 – 14   12
9. Στεφανόβουνο/Γαλανόβρυση      9 – 20   7
10. Αναγέννηση Ευαγγελισμού      11 – 21   4
11. Μεγ. Ελευθεροχώρι      11 – 22   3
12. Καλύβια      4 – 31   0

Η Επόμενη (9η) Αγωνιστική

Ακαδημία Ελασσόνας 15/12 Ακαδημία Τυρνάβου
Βαλανίδα 15/12 Πλατανούλια
Μεγ. Ελευθεροχώρι 15/12 Δρυμός
Ροδιακός 15/12 Βερδικούσια
Συκέα 15/12 Στεφανόβουνο/Γαλανόβρυση
Καλύβια 15/12 Αναγέννηση Ευαγγελισμού

2ος Όμιλος

Συνοπτικά τα Αποτελέσματα

Σταυρός 0 – 2 Υπέρεια
Ζάππειο 2 – 1 Χαλκιάδες
Κρήνη 3 – 0 Μυραϊκός
Άγιος Γεώργιος 1 – 3 Ακαδημία Φαρσάλων
Βαμβακού 1 – 1 Ναρθάκι
Αναγέννηση Φαρσάλων 2 – 1 Βασιλή

Η Βαθμολογία (8η Αγωνιστική)

1. Βαμβακού      20 – 3   20
2. Ναρθάκι      25 – 8   20
3. Αναγέννηση Φαρσάλων      19 – 8   19
4. Υπέρεια      16 – 8   16
5. Ζάππειο      15 – 9   15
6. Χαλκιάδες      26 – 10   15
7. Βασιλί      17 – 12   12
8. Κρήνη      20 – 20   9
9. Μυραϊκός      8 – 24   7
10. Ακαδημία Φαρσάλων      7 – 19   4
11. Άγιος Γεώργιος      7 – 22   1
12. Σταυρός      1 – 40   1

Η Επόμενη (8η) Αγωνιστική

Άγιος Γεώργιος 15/12 Βαμβακού
Ακαδημία Φαρσάλων 15/12 Κρήνη
Ναρθάκι 15/12 Ζάππειο
Μυραϊκός 15/12 Σταυρός
Χαλκιάδες 15/12 Αναγέννηση Φαρσάλων
Βασιλί 15/12 Υπέρεια

3ος Όμιλος

Συνοπτικά τα Αποτελέσματα

Στόμιο 2 – 0 Χειμάδι
Πυργετός 2 – 3 Γόννοι
Κουλούρι 6 – 0 Δίας
Παραπόταμος 1 – 0 Αιγάνη
Μαρμαρίνη 2 – 1 Ελάτεια
Καλοχώρι 0 – 1 Σ.Σ. Ραψάνης

Η Βαθμολογία (8η Αγωνιστική)

1. Κουλούρι      25 – 6   22
2. Σ.Σ. Ραψάνης      20 – 11   16
3. Γόννοι      21 – 14   16
4. Μαρμαρίνη      20 – 11   14
5. Αιγάνη      19 – 10   13
6. Χειμάδι      20 – 16   13
7. Πυργετός      23 – 17   12
8. Παραπόταμος      13 – 18   10
9. Στόμιο      10 – 17   10
10. Καλοχώρι      11 – 22   5
11. Ελάτεια      11 – 24   4
12. Δίας      10 – 37   3

Η Επόμενη (9η) Αγωνιστική

Στόμιο 15/12 Πυργετός
Χειμάδι 15/12 Κουλούρι
Γόννοι 15/12 Παραπόταμος
Δίας 15/12 Μαρμαρίνη
Αιγάνη 15/12 Καλοχώρι
Σ.Σ. Ραψάνης 15/12 Ελάτεια

ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ...