Με νίκες οι πρωτοπόροι στη Β΄ ΕΠΣΛ, τρέχει να προλάβει ο Κεραυνός Δένδρων!

Με νίκες προχώρησαν ο πρωτοπόροι του 1ου Ομίλου της Β΄ ΕΠΣ Λάρισας, Προμηθέας Λάρισας (3 – 1 στα Φάρσαλα την Ακαδημία) και Παναγροτικός Νίκαιας (5 – 1 στην Υπέρεια την Δόξα), συνεχίζοντας το δικό τους κυνηγητό της πρωτιάς έως και το… φινάλε.

Στον 2ο Όμιλο, η ομάδα του Αβέρωφ πέρασε νικηφόρα με 3 – 0 από την Καρυά, μένοντας στη κορυφή με την Ελπίς Μεσοχωρίου να «πιάνει» στη δεύτερη θέση τον Λαρισαϊκό στους 45 βαθμούς. Ενώ στη μάχη για τη παραμονή, ο Κεραυνός Δένδρων κέρδισε με 1 – 0 τη Συκέα και συνεχίζει να κυνηγά τους Ευαγγελισμό και Καρυά.

Συνοπτικά τα Αποτελέσματα

Υπέρεια 1 – 5 Νίκαια
Χαραυγή 2 – 1 Ραχούλα
Ακαδημία Φαρσάλων 1 – 3 Προμηθέας
Δίλοφο 4 – 1 Ιπποκράτης
Μάνδρα 1 – 2 Αναγέννηση Φαρσάλων
Ανθούπολη 0 – 0 Βαμβακού
Ζάππειο 2 – 2 Ναρθάκι

Η Βαθμολογία (20η Αγωνιστική)

1. Προμηθέας      42 – 9   52

——————ΑΝΟΔΟΣ——————

2. Νίκαια      59 – 12   50

——————ΜΠΑΡΑΖ——————

3. Ιπποκράτης     37 – 23   38
4. Βαμβακού      35 – 16   35
5. Αναγέννηση Φαρσάλων      35 – 22   34
6. Ανθούπολη      26 – 22   30
7. Ραχούλα      35 – 35   26
8. Υπέρεια      36 – 37   24
9. Ναρθάκι      24 – 33   23
10. Δίλοφο      22 – 27   23
11. Ζάππειο      36 – 39   21
12. Μάνδρα      19 – 42   14

————ΥΠΟΒΙΒΑΣΜΟΣ————

13. Ακαδημία Φαρσάλων      23 – 67    9
14. Χαραυγή      18 – 57   8

Η Επόμενη (21η) Αγωνιστική

Υπέρεια 21/04 Χαραυγή
Νίκαια 21/04 Ακαδημία Φαρσάλων
Ραχούλα 21/04 Δίλοφο
Προμηθέας 21/04 Μάνδρα
Ιπποκράτης 21/04 Ανθούπολη
Αναγέννηση Φαρσάλων 21/04 Ζάππειο
Ναρθάκι 21/04 Βαμβακού

2ος Όμιλος

Συνοπτικά τα Αποτελέσματα

Ευαγγελισμός 0 – 0 Ροδιακός
Δρυμός 3 – 0 α.α. Δολιχιακός
Καρυά 0 – 3 ΠΑΟΛ Αβέρωφ
Πανιώνιος 0 – 0 Λαρισαϊκός
Βαλανίδα 4 – 2 Τοξότης Λάρισας
Δένδρα 1 – 0 Συκέα
Μεσοχώρι 2 – 1 Πλατανούλια

Η Βαθμολογία (21η Αγωνιστική)

1. ΠΑΟΛ Αβέρωφ      66 – 8   52

—————ΑΝΟΔΟΣ—————

2. Λαρισαϊκός      49 – 19   45

—————ΜΠΑΡΑΖ—————

3. Μεσοχώρι     53 – 29   45
4. Πανιώνιος      50 – 18   40
5. Ροδιακός      50 – 30   35
6. Δρυμός      44 – 33   34
7. Βαλανίδα      27 – 31   29
8. Συκέα      34 – 50   27
9. Τοξότης Λάρισας      33 – 57   21
10. Πλατανούλια       32 – 43   21
11. Καρυά      27 – 57   18
12. Ευαγγελισμός      33 – 50   17

————ΥΠΟΒΙΒΑΣΜΟΣ————

13. Δένδρα      19 – 37   15
14. Δολιχιακός      22 – 78   12

Η Επόμενη (22η) Αγωνιστική

Ροδιακός 21/04 Δολιχιακός
ΠΑΟΛ Αβέρωφ 21/04 Ευαγγελισμός
Λαρισαϊκός 21/04 Δρυμός
Τοξότης Λάρισας 21/04 Καρυά
Συκέα 21/04 Πανιώνιος
Πλατανούλια 21/04 Βαλανίδα
Δένδρα 21/04 Μεσοχώρι

ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ...

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com