Με νίκες οι πρωτοπόροι, «χαμός» στις… ουρές!

Με νίκες προχώρησαν στην 24η Αγωνιστική οι πρωτοπόροι τόσο του 1ου όσο και του 3ου Ομίλου της Β΄ ΕΠΣ Λάρισας. Στην «μάχη» της παραμονής τίποτα δεν… ξεκαθάρισε μιας και οι ομάδες που εμπλέκονται στη… σωτηρία μπερδεύτηκαν περισσότερο, δύο «στροφές» πριν το φινάλε.

Συνοπτικά τα Αποτελέσματα

Δίλοφο 3 – 1 Μάνδρα
Ανθούπολη 2 – 2 Ακαδημία Φαρσάλων
Ζάππειο 3 – 1 Χαραυγή
Βαμβακού 1 – 1 Υπέρεια
Αναγέννηση Φαρσάλων 0 – 3 Νίκαια
Ιπποκράτης 7 – 0 Ραχούλα
Προμηθέας 3 – 0 Ναρθάκι

Η Βαθμολογία (24η Αγωνιστική)

1. Προμηθέας      61 – 9   64

——————ΑΝΟΔΟΣ——————

2. Νίκαια      72 – 14   62

——————ΜΠΑΡΑΖ——————

3. Ιπποκράτης     50 – 26   47
4. Βαμβακού      41 – 18   45
5. Αναγέννηση Φαρσάλων      40 – 30   38
6. Υπέρεια      50 – 43   34
7. Ραχούλα      38 – 44   32
8. Ανθούπολη      29 – 33   31
9. Δίλοφο      31 – 37   26
10. Ζάππειο      42 – 52   25
11. Ναρθάκι      26 – 43   23
12. Μάνδρα      23 – 60   17

————ΥΠΟΒΙΒΑΣΜΟΣ————

13. Ακαδημία Φαρσάλων      34 – 76    16
14. Χαραυγή      25 – 71   8

Η Επόμενη (25η) Αγωνιστική

Μάνδρα 12/05 Ανθούπολη
Δίλοφο 12/05 Ζάππειο
Ακαδημία Φαρσάλων 12/05 Βαμβακού
Χαραυγή 12/05 Αναγέννηση Φαρσάλων
Υπέρεια 12/05 Ιπποκράτης
Νίκαια 12/05 Προμηθέας
Ναρθάκι 12/05 Ραχούλα

3ος Όμιλος

Συνοπτικά τα Αποτελέσματα

Πελασγιώτιδα 4 – 2 Πυργετός
Πουρνάρι 2 – 2 Μαρμαρίνη
Πύρρος 4 – 0 Κουλούρι
Ανάβρα 7 – 2 Χειμάδι
Παραπόταμος 1 – 1 Γλαύκη
Ομορφοχώρι 3 – 2 Στόμιο
Σ.Σ. Ραψάνης 6 – 1 Νέο Περιβόλι

Η Βαθμολογία (24η Αγωνιστική)

1. Ανάβρα      79 – 12   62

—————ΑΝΟΔΟΣ—————

2. Πύρρος      65 – 16   60

—————ΜΠΑΡΑΖ—————

3. Πυργετός     45 – 22   44
4. Σ.Σ. Ραψάνης       47 – 31    41
5. Κουλούρι      36 – 37   37
6. Πουρνάρι      42 – 34   32
7. Μαρμαρίνη      30 – 39    30
8. Πελασγιώτιδα       29 – 29    30
9. Νέο Περιβόλι      31 – 55   25
10. Χειμάδι      28 – 51   25
11. Στόμιο      35 – 54    23
12. Παραπόταμος      32 – 57   21

————ΥΠΟΒΙΒΑΣΜΟΣ————

13. Ομορφοχώρι      25 – 51   20
14. Γλαύκη      24 – 49   18

* Η Γλαύκη έχει -6 από τη περσινή σεζόν.

Η Επόμενη (25η) Αγωνιστική

Πυργετός 12/05 Πουρνάρι
Πελασγιώτιδα 12/05 Πύρρος
Μαρμαρίνη 12/05 Ανάβρα
Κουλούρι 12/05 Παραπόταμος
Χειμάδι 12/05 Ομορφοχώρι
Γλαύκη 12/05 Σ.Σ. Ραψάνης
Νέο Περιβόλι 12/05 Στόμιο

ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ...