Με νίκη συνέχισε ο 3Α!

Την δεύτερή του σερί νίκη (προηγήθηκε το «διπλό» στο Μεσοχώρι) στο πρωτάθλημα της Α΄1 ΕΠΣ Λάρισας πανηγύρισε ο Ατρόμητος Αγίων Αναργύρων, πετυχαίνοντας και πάλι τέσσερα τέρμα, όσα και στο Μεσοχώρι, αυτήν την φορά κόντρα στη Προοδευτική Ανάβρας, έχοντας πλέον ξεχάσει για τα καλά την άσχημη εκκίνηση της πρεμιέρας και την ήττα από τον Πύρρο.

Μετά το 3 – 4 της 2ης Αγωνιστικής, ο Α.Α.Α. επικράτησε με 4 – 1 της Προοδευτικής Ανάβρας και έκανε έξι τους βαθμούς του στον βαθμολογικό πίνακα της κατηγορίας, αφήνοντας την Ανάβρα στους τέσσερις.

Μόλις στο 11ο λεπτό, ο Μαροσούλης με την βοήθεια και της δοκού των φιλοξενουμένων, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Φιλοκώστα για το 1 – 0 των «μπλε». Οι φιλοξενούμενοι είχαν όμως έτοιμη την απάντηση με σκόρερ τον Καρπέτη που στο 16ο λεπτό έδωσε και πάλι νέο ενδιαφέρον στο παιχνίδι.

Στο 38ο λεπτό μετά από συνδυασμού του Σάκη Δάσσιου με τον Γιώργο Νούσιο και σέντρα του τελευταίου, ο Αμαρλαριώτης με κεφαλιά κέρδισε τον Φιλοκώστα βάζοντας μπροστά στο σκορ τον Ατρόμητο, ενόψει και της ανάπαυλας του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη και πέντε λεπτά μετά την εκκίνηση της (50′), μετά από εκτέλεση φάουλ του Μητρακούλη, ο Σάκης Δάσσιος με κοντινή προβολή έδωσε «αέρα» δύο τερμάτων στην ομάδα του Γιάννη Τσιφλίζογλου, ενώ ο ίδιος ποδοσφαιριστής έδωσε διαστάσεις θριάμβου στη νίκη των γηπεδούχων στο 85′ μετά από διπλή προσπάθεια, από θέση τετ – α – τετ.

Ατρόμητος Αγ. Αναργύρων (Γιάννης Τσιφλίζογλου): Καραποστόλης, Αντωνίου, Μπουρουντάκης, Παναγιώτου, Γκιάστας, Μπακαρτζής, Νούσιος (Γκαραβέλης), Αμαρλαριώτης Α. (Κολοβός), Μαροσούλης (Τζεμολάρι), Μητρακούλης (Τσιρβούλης), Δάσσιος.

Προοδευτική Ανάβρας (Γιώργος Λυκοκώστας): Φιλοκώστας, Τζαβέλλας (62′ Κόλα), Χονδροδήμος (46′ Μπουζούκας), Ντόντος, Γιαννουλέας, Ριζούλης (84′ Παφίλης), Καραντώνης, Κορδαλής, Καρπέτης, Βράκας, Τσαγκαλάς (54′ Αποστόλου)