Με Ντιναμό Μπρεστ ο Ατρόμητος, με Χιμπέρνιαν ο Αστέρας

Ο Ντιέγκο Μαραντόνα το πρώτο εμπόδιο του Ατρομήτου στο Europa League! H Ντιναμό Μπρεστ από την Λευκορωσία, όπου αγωνίζεται ο Γιάννης Κάργας αντίπαλος της ομάδας του Περιστερίου. Στα δύσκολα με Χιμπέρνιαν (αντιμετωπίζει τη Ρούναβικ από τα Φερόε) ο Αστέρας Τρίπολης!

Ιράν – Ισπανία και το ποντάρισμά σου επιστρέφεται*, αν ο Ασένσιο σημειώσει τουλάχιστον ένα γκολ στον αγώνα.  (21+) * Ισχύουν Οροι και Προϋποθέσεις

Μία κλήρωση που ξεκίνησε με 45′ καθυστέρηση δεν είχε πολλή… όρεξη για τις ελληνικές ομάδες.

Αντίπαλο στα… μέτρα του βρήκε ο Ατρόμητος στο β’ προκριματικό γύρο του Europa League, με την Ντιναμό Μπρεστ του Μαραντόνα και του Γιάννη Κάργα να είναι το εμπόδιο που θα πρέπει να πηδήξουν οι Περιστεριώτες για να βρεθούν στην επόμενη φάση.

Από την άλλη, ο Αστέρας θα αντιμετωπίσει το νικητή του ζευγαριού Χιμπέρνιαν-Ρούναβικ με τη Σκωτία να φαντάζει ως πιθανός προορισμός και φυσικά αντίπαλος από το Νησί μόνο… καλή κλήρωση δεν μπορεί να θεωρηθεί. 

Ο πρώτος αγώνας του β’ προκριματικού γύρου θα γίνει στις 26 Ιουλίου και η ρεβάνς στις 2 Αυγούστου, ενώ κι οι δύο ομάδες μας παίζουν το πρώτο παιχνίδι εκτός έδρας. Η κλήρωση για το γ’ προκριματικό γύρο είναι στις 23/7 κι οι πρώτες αναμετρήσεις 9/8 κι οι ρεβάνς στις 16/8.

Το πρόγραμμα του α’ προκριματικού γύρου (12 και 19/7):

Στιάρναν (Ισλανδία) – Νόμε Κάλιου (Εσθονία)

Ίλβες Ταμπέρε (Φινλανδία) – Σλάβια Σόφια (Βουλγαρία)

Μπιρκιρκάρα (Μάλτα) /  Κλάκσβικ (Νήσοι Φερόε) – Ζάλγκιρις Βίλνιους (Λιθουανία)

Φόλα Έσχ (Λουξεμβούρο) – Εουρόπα (Γιβραλτάρ) / Πρίστινα (Κόσοβο)

Γκλέναβον (Βόρειος Ιρλανδία) – Μόλντε (Νορβηγία)

Ντουνάισκα Στρέντα (Σλοβακία) –  Ντίναμο Τιφλίδας (Γεωργία)

Στούμπρας (Λιθουανία) – Απόλλων Λεμεσού (Κύπρος)

Σιρόκι (Βοσνία) – Ντομτζάλε (Σλοβενία)

Ρέιντζερς (Σκωτία) – Σκούπι (ΠΓΔΜ)

Προγκρέ Νίντελκορν (Λουξεμβούργο) – Γκαμπάλα (Αζερμπαϊτζάν)

Ρασίν Ουνιόν (Λουξεμβούργο) – Βιτόρουλ (Ρουμανία)

Σαμτρέντια (Γεωργία) – Τόμπολ Κοστανάι (Καζακτάν)

Παρτιζάνι (Αλβανία) – Μάριμπορ (Σλοβενία)

Νέφτσι (Αζερμπαϊτζάν) – Ουιπέστ (Ουγγαρία)

Μπούντουτσνοστ (Μαυροβούνιο) – Τρέντσιν (Σλοβακία)

Ντέρι Σίτι (Ιρλανδία) – Ντίναμο Μινσκ (Λευκορωσία)

B36 Τόρσαβν (Νήσοι Φερόε) / Σεντ Τζόσεφς (Γιβραλτάρ) – OFK Τίτογκραντ (Μαυροβούνιο)

Ζάρια Μπάλτι (Μολδαβία) – Γκόρνικ Ζάρμπρζε (Πολωνία)

Σπάρτακ Σουμπότιτσα (Σερβία) – Κόλερεϊν (Βόρειος Ιρλανδία)

Πιούνικ (Αρμενία) – Βαρντάρ (ΠΓΔΜ)

Σάμροκ Ρόβερς (Ιρλανδία) – ΑΪΚ Σόλνα (Σουηδία)

Κόνας Κουέι (Ουαλία) – Σαχτιόρ Σόλιγκορσκ (Λευκορωσία)

Λάχτι (Φινλανδία) – Χαφνάρφιορντούρ (Ισλανδία)

Βέντσπιλς (Λετονία) – Λουφτετάρι (Αλβανία)

Κλίφτονβιλ (Βόρειος Ιρλανδία) – Νόρντζελαντ (Δανία)

Μπάνατς (Αρμενία) – Σεράγεβο (Βοσνία))

Εγγκορντάνι (Ανδόρα) / Φολγκόρε (Σαν Μαρίνο) – Καϊράτ Αλμάτι (Καζακστάν)

Πέτροτσουμπ (Μολδαβία) – Όσιγιεκ (Κροατία)

Ανόρθωση (Κύπρος) – Λάτσι (Αλβανία)

Φερεντσβάρος (Ουγγαρία) – Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)

Μπάλτζαν (Μάλτα) – Κέσλα (Αζερμπαϊτζάν)

Χόνβεντ (Ουγγαρία) – Ραμποτνίτσκι (ΠΓΔΜ)

Ρουντάρ Πλιέβλια (Μαυροβούνιο) – Παρτίζαν (Σερβία)

ΤΣΣΚΑ Σόφιας (Βουλγαρία) – Ρίγα (Λετονία)

Μιλσάμι (Μολδαβία) – Σλόβαν Μπρατισλάβα (Σλοβακία)

Ραντνίτσκι Νις (Σερβία) – UE Σαντ Τζουλιά (Ανδόρα) / Γκζίρα Γιουνάιτεντ (Μάλτα)

Λέχ Πόζναν (Πολωνία) – Γκραντζασάρ-Καπάν (Αρμενία)

Τσιχούρα (Γεωργία) – Μπεϊτάρ Ιερουσαλήμ (Ισραήλ)

Βαντούζ (Λιχτενστάιν) – Λέφσκι Σόφιας (Βουλγαρία)

Ζελιέτζνιτσάρ (Βοσνία) – Νάβρα Τρανς (Εσθονία)

Σεφν Ντρουντς (Ουαλία) / Τράκαϊ (Λιθουανία) – Ίρτις (Καζακστάν)

Χιμπέρνιαν (Σκωτία) – NSÍ Ρούναβικ (Νήσοι Φερόε)

Ρουντάρ Βελένιε (Σλοβενία) – Τρε Φιόρι (Σαν Μαρίνο) / Μπάλα Τάουν (Ουαλία)

Λεβάντια Ταλίν (Εσθονία) – Ντάνταλκ (Ιρλανδία)

ÍBV (Ισλανδία) – Σάρπσμποργκ (Νορβηγία)

Κοπεγχάγη (Δανία) – KuPS Κουόπιο (Φινλανδία)

Λιεπάγια (Λετονία) – Χάκεν (Σουηδία)

Πηγή: gazzeta.gr

ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ...