Με οδηγό τον Αντώνη Κατσαμάκα!

Χάρη σε δύο τέρματα του Αντώνη Κατσαμάκα (25′ και 50′), η Νεάπολη κέρδισε στο γήπεδο της Νέας Πολιτείας την Ομόνοια για την 11η αγωνιστική του 3ου ομίλου της Β’ τοπικής κατηγορίας.

Η ομάδα της Νεάπολης επικράτησε και της Ομόνοιας εκτός έδρας στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής κι έτσι αύξησε τη διαφορά από τους διώκτες της στους τέσσερις βαθμούς φθάνοντας τους είκοσι εννέα πόντους.

Κουτσόχερο και Χαλκιάδες αναδείχθηκαν ισόπαλοι (1 – 1) και αυτό εκμεταλλεύτηκε στο έπακρο η Νεάπολη που κέρδισε την Ομόνοια εκτός έδρας με ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο.

Συγκεκριμένα, στο 25ο λεπτό ο Αντώνης Κατσαμάκας με ωραίο ψηλοκρεμαστό σουτ κέρδισε τον αντίπαλο τερματοφύλακα και έκανε το 0 – 1.

Στο δεύτερο ημίχρονο και στο 50′, οι φιλοξενούμενοι συνδυάστηκαν ωραία και πιο συγκεκριμένα οι Ζαφειράκης – Κοιλούκος – Μπαλαούρας και ο τελευταίος έκανε το γύρισμα στη περιοχή για το πλασέ του Αντώνη Κατσαμάκα σε κενή εστία και το 0 – 2.

Προς το τέλος της συνάντησης ο Αντώνης Κατσαμάκας έχασε την ευκαιρία να σημειώσει χατ – τρικ με πλασέ από θέση τετ – α – τετ, εκεί όπου αυτή τη φορά τον κέρδισε ο πορτιέρο της Ομόνοιας.

Νεάπολη: Λιούτας, Συγκούνας, Μπαλαούρας, Περήφανος, Ζάρρας (70′ Μπάρδας), Μπουχλαριώτης, Μέκρας, Φιλίππου (65′ Σιαμπάνης), Κατσαμάκας, Κοιλούκος, Ζαφειράκης.