Με οδηγό τον Γιώργο Τσατσαλίδη…

Με τους τρεις βαθμούς από το Αβέρωφ έφυγε ο Δωτιέας Αγιάς, καθώς κέρδισε την ομώνυμη ομάδα με σκορ 2 – 1!

Στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής της Α’ DE-TOX Λάρισας το συγκρότημα του Γιάννη Βαΐτση πανηγύρισε την εκτός έδρας νίκη, με τον Γιώργο Τσατσαλίδη να πετυχαίνει τα δύο γκολ του Δωτιέα.

Έτσι, η ομάδα της Αγιάς ανέβηκε στη τέταρτη θέση της βαθμολογίας και έφθασε τους δέκα τέσσερις βαθμούς, ενώ από την άλλη, το συγκρότημα του Δημήτρη Κουκουλιάφκα παρά τη προσπάθεια για το θετικό αποτέλεσμα έμεινε στους οκτώ βαθμούς και τη δέκατη θέση.

Με το «καλημέρα» ο Δωτιέας πήρε προβάδισμα στο σκορ, με τον Γιώργο Τσατσαλίδη να σκοράρει μόλις στο 2ο λεπτό με ωραίο πλασέ μετά από πάσα του Γιώργου Καρβούνη.

Λίγο πριν ολοκληρωθεί το πρώτο ημίχρονο στο γήπεδο του Αβέρωφ, ο έμπειρος επιθετικός σκόραρε και πάλι με σέντρα – σουτ και το 0 – 2 ήταν το σκορ του πρώτου μέρους.

Στο δεύτερο μέρος της συνάντησης και στο 89ο λεπτό, ο Αλέξανδρος Παρλάντζας βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα με κεφαλιά από εκτέλεση κόρνερ του Θωμά Γραμμένου και το 1 – 2 ήταν το τελικό αποτέλεσμα, με τους γηπεδούχους να έχουν και χαμένες ευκαιρίες με τους Μπαρούτα, Λιλολάρι και Γραμμένο…

ΠΑΟΛ Αβέρωφ (Δημήτρης Κουκουλιάφκας): Παπαδημητρίου, Μπαστούνης, Μούτσα, Μήτσιος, Αλατάς (46′ λ.τ. Μίλερ), Λιλολάρι, Παρλάντζας, Ντέκας Αθ. (46′ Στεργίου), Μπαρούτας, Γραμμένος, Κουσιάς (70′ Ταστεμερίδης).

Δωτιέας Αγιάς (Γιάννης Βαΐτσης): Μπρέλλας, Σπετίμ, Γούτος Ν., Γιαννουλέας, Κόκκινος, Ντακούλας, Παπαγιαννούλης (66′ Τσιρογιάννης), Μαλάκος (60′ Γιώργης), Καρβούνης, Τσατσαλίδης, Κορλός.