Με πέντε γκολ η πρώτη νίκη για τον Σ.Σ. Ραψάνης!

Επέστρεψε στα θετικά αποτελέσματα και τις νίκες ο Σ.Σ. Ραψάνης, καθώς επιβλήθηκε στη Μελία του Δία με 5 – 0 για την 11η αγωνιστική του 3ου ομίλου της Β΄τοπικής κατηγορίας, με αυτή να είναι και η πρώτη νίκη στο 2019!

Τους είκοσι δύο πόντους έφθασε το συγκρότημα του Δημήτρη Γκαραγκούνη με αυτή την εμφατική νίκη, με τον Σ.Σ. Ραψάνης να συνεχίζει τη προσπάθεια του από τη τέταρτη θέση της βαθμολογίας. Στον αντίποδα, ο Δίας συνεχίζει στη τελευταία θέση έχοντας μόλις τρεις βαθμούς.

Στο 4ο λεπτό ο νεοαποκτηθείς, Σπύρος Καρπέτης είχε δοκάρι σε προσπάθεια του, ενώ τρία λεπτά μετά, ο Μπίμπα ευτύχησε να βάλει μπροστά τους φιλοξενούμενους στο σκορ.

Στο 14ο λεπτό ο Αντώνης Κατσαμάκας πέτυχε το 0 – 2 και αυτό ήταν το σκορ ημιχρόνου. Πέντε λεπτά μετά την εκκίνηση του δευτέρου μέρους, ο Τζέφρι Σινάνι ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 0 – 3, ενώ ο Ιωάννου με δικό του τέρμα στο 67ο λεπτό, ο Σ.Σ. Ραψάνης διεύρυνε το σκορ σε 0 – 4.

Μάλιστα, το σκορ αυξήθηκε στο 75ο λεπτό, όταν σε σέντρα του Δούρου παίκτης του Δία έστειλε άθελα του τη μπάλα στα δίχτυα και το 0 – 5 ήταν το τελικό σκορ στο παιχνίδι της Μελίας.

Σ.Σ. Ραψάνης (Δημήτρης Γκαραγκούνης): Κοτσιανούλης, Ιωάννου, Λιάμης, Δικόπουλος, Μακεδόνας (55′ Δούρος), Σινάνι Κ. (63′ Ρουμπιές), Τσιούτης, Μπίμπα (60′ Τσινούδης), Σινάνι Τζ., Κατσαμάκας (60′ Γκιώνης), Καρπέτης.