Με Πατρίκου την έκπληξη ο Ροδιακός!

Τη νίκη της αγωνιστικής πέτυχε ο Ροδιακός, καθώς κέρδισε στην έδρα του τον πρωτοπόρο, ΠΑΟΛ Αβέρωφ με 2 – 1 στο πλαίσιο της 16ης στροφής του 2ου ομίλου της Β΄τοπικής κατηγορίας.

Η ομάδα του Γιώργου Φτεργιώτη με ένα τέρμα σε κάθε ημίχρονο επικράτησε του συνόλου του Δημήτρη Κουκουλιάφκα και πέτυχε μία πολύ σημαντική νίκη, φθάνοντας τους είκοσι τέσσερις βαθμούς. Αντίθετα, στη πρώτη θέση συνεχίζει το λαρισινό συγκρότημα παρά τη σημερινή ήττα από τον Ροδιακό.

Στο 20ο λεπτό μετά από λάθος συνεννόησης των αμυντικών του Αβέρωφ ο Κάγιο με κοντινή κεφαλιά έβαλε μπροστά τους γηπεδούχους στο σκορ, ενώ στο 57ο λεπτό ο Γιώργος Κόκρας έκανε το σουτ από πλάγια θέση, ο Ματούλας έκανε λάθος υπολογισμό της μπάλας και αυτή κατέληξε στα δίχτυα για το 1 – 1.

Ωστόσο, τη τελευταία λέξη στο παιχνίδι την είπε ο Αρσέν Πατρίκου, καθώς με δικό του γκολ στο 63′ χάρισε τη σημερινή νίκη στην ομάδα του Γιώργου Φτεργιώτη!

Ροδιακός (Γιώργος Φτεργιώτης): Ματούλας, Φούντας, Κουσιάνας, Καλέσης, Σπάχος, Γκαμπέτας, Μπαλκουράς, Πέρπερας, Πατρίκου Αρ. (85′ Βόγγολης), Τόρης (88′ Μάρκος), Κάγιο (70′ Μπιζιώτας).

ΠΑΟΛ Αβέρωφ (Δημήτρης Κουκουλιάφκας): Μάνος, Πατρίκης, Μήτσιος (78′ λ.τ. Σουλούκος), Μούτσα, Κοτρώτσιος Χρ., Παρλάντζας, Λιλολάρι, Τζουρτζουκλής (46′ Κόκρας), Κουσιάς, Κουτσάκης (61′ Γκουτσιούδης), Μπέκας Χρ..