Με… «πλουραλισμό» στο σκοράρισμα το Βλαχογιάννι!

Με τρεις διαφορετικούς παίκτες να σκοράρουν, η Δόξα Βλαχογιαννίου πέρασε σαν… «σίφουνας» από την έδρα της Λάρισας 2012 με 1 – 3.

ΣΤΡΑΤΗΣ - ΒΑΛΛΑΣ

Το Βλαχογιάννι μετά και από αυτή τη νίκη διατηρήθηκε στις πρώτες θέσεις της βαθμολογίας, όντας ισοβαθμώντας στη 4η θέση μαζί με την Αμυγδαλέα και το Αργυροπούλι με 14 βαθμούς. Από την άλλη η Λάρισα 2012 βρίσκεται πιο χαμηλά στη βαθμολογία, κατέχοντας την 11η θέση με 9 βαθμούς.

ΖΗΡΔΕΛΗΣ - ΦΛΩΡΟΣ Ν.

Λίγο μετά το πέρας του πρώτου ημιώρου στο παιχνίδι οι φιλοξενούμενοι «άνοιξαν» το σκορ. Συγκεκριμένα στο 35ο λεπτό της αναμέτρησης, ο Δημήτρης Κοντοθανάσης με πλασέ από καλή θέση, μετά από ωραίο συνδυασμό των παικτών του Βλαχογιαννίου έκανε το 1 – 0.

ΚΩΣΤΑΣ ΤΣΙΑΚΟΣ

Στο δεύτερο ημίχρονο τώρα το Βλαχογίαννι κατάφερε ουσιαστικά να «κλειδώσει» την υπόθεση νίκη. Στο 50ό λεπτό, ο Βαγγέλης Ζηρδέλης έγινε κάτοχος της μπάλας μέσα στην αντίπαλη περιοχή και με σουτ νίκησε τον αντίπαλο γκολκίπερ διπλασιάζοντας τα τέρματα της ομάδας του.

ΒΑΛΛΑΣ - ΤΣΙΑΚΟΣ

Πριν καλά καλά προλάβουν να συνέλθουν οι γηπεδούχοι, η Δόξα Βλαχογιαννίου πέτυχε ακόμη ένα τέρμα. Τέσσερα λεπτά αργότερα λοιπόν, ο Θανάσης Λιόλιος με σουτ από πλεονεκτική θέση χρίστηκε και αυτός σκόρερ και ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 0 – 3.

ΣΚΕΝΤΖΑΣ Π. - ΛΙΟΛΙΟΣ

Η Λάρισα 2012 κατάφερε στο 83ο λεπτό να μειώσει στο σκορ. Ο Βαγγέλης Σκέντζας με κεφαλιά μετά από σέντρα του Θοδωρή Γεωργούλα, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 1 – 3. Ενώ είχε και ευκαιρία να πετύχει και δεύτερο τέρμα στο 83΄όμως το σουτ του Δημήτρη Κίτσιου στο «Γ» απέκρουσε δύσκολα ο Κώστας Μπρέλλας, με το 1 – 3 να είναι το τελικό σκορ.

ΓΙΑΝΝΗΣ ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ

Λάρισα 2012 (Νίκος Αργυρούλης): Ιορδανίδης, Σκέντζας Π. (50′ Φλώρος Αντ.), Φλώρος Παντ., Φλώρος Ν. (75′ Κόκκινος), Κίτσιος Π., Γεωργούλας Θ., Σκέντζας Ευάγγ., Φλώρος Β., Κίτσιος Δ., Τσιάκος, Στρατής (50′ Φλώρος Παν.).

Δόξα Βλαχογιαννίου (Νίκος Φακίτσας): Μπρέλλας, Αλεξίου, Βάλλας (73′ λ.τ. Γκουρομπίνος), Ιωαννίδης, Σουφχάρας, Γεωργατζιάς, Κοντοθανάσης Βρ., Κοντοθανάσης Δ., Αθανασούλης, Λιόλιος, Ζηρδέλης.