Με πρωταγωνιστή τον Άγγελο Ρακίπι!

Χάρη σε δύο γκολ του Άγγελου Ρακίπι (14′) και (78′), ο Πυργετός επικράτησε με 2 – 0 του Θερμαϊκού Στομίου για την 20η αγωνιστική στον 3ο όμιλο της Β΄τοπικής κατηγορίας.

Με αυτή τη νίκη το συγκρότημα του Κώστα Μαλλιάρα έφθασε τους τριάντα τρεις βαθμούς, ενώ η ομάδα του Γιώργου Σκρέτα παρά τη προσπάθεια που έκανε, έμεινε στους δέκα τέσσερις πόντους.

Στο 14ο λεπτό ο Άγγελος Ρακίπι με σουτ από θέση βολής μετά από εκτέλεση κόρνερ κέρδισε τον Δημήτρη Φωτίου κι έκανε το 1 – 0, ενώ στο 78ο λεπτό ο Άγγελος Ρακίπι με εντυπωσιακό ανάποδο «ψαλίδι» πέτυχε δεύτερο γκολ για τον Πυργετό και διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Αναγέννηση Πυργετού (Κώστας Μαλλιάρας): Μπονόμι, Δόνος, Καμάμι, Σούπας, Παζάρας, Κούμε, Ρακίπι Αγγ., Ρακίπι Ν., Πουρλιώτης, Μπουλάρι Λ., Κατσιάβας.

Θερμαϊκός Στομίου (Γιώργος Σκρέτας): Φωτίου, Δάλλας, Χατζηλιόντας, Χλωρός, Τσερίκου Α. (85′ Τσιάρας Αλ.), Τσερίκου Ντ., Τσερίκου Τζ. (75′ Οικονόμου Χρ.), Οικονόμου Ρ., Τσιάρας Ι., Σελήνης (65′ Γιάνναρος), Πολύζος.