Με πρωταγωνιστή τον Κόκρα!

Έχοντας σε μεγάλη ημέρα τον Γιώργο Κόκρα που σημείωσε χατ – τρικ, το Αβέρωφ επικράτησε με 3 – 0 του Ηρακλή Πλατανουλίων εκτός έδρας για την 19η στροφή του 2ου ομίλου της Β΄ΕΠΣΛ!

Η ομάδα του Δημήτρη Κουκουλιάφκα πέτυχε τη δεύτερη διαδοχική νίκη στο πρωτάθλημα και έφθασε τους σαράντα έξι βαθμούς, σε αντίθεση με την ομάδα των Πλατανουλίων που έμεινε στους δέκα οκτώ πόντους ύστερα και από αυτή την αγωνιστική.

Η αρχή έγινε στο 15ο λεπτό καθώς ο Γιώργος Κόκρας με σουτ από θέση βολής «άνοιξε» το σκορ για το Αβέρωφ, ενώ με τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα ο ίδιος παίκτης μετά από κάθετη πάσα του Παρλάντζα έκανε δύο τα τέρματα για τους φιλοξενούμενους.

Στο δεύτερο μέρος της συνάντησης τώρα και στο 67ο λεπτό, ο νεαρός μεσοεπιθετικός ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 0 – 3 που ήταν και το τελικό σκορ, ενώ παράλληλα σημείωσε και χατ – τρικ με σουτ από πλεονεκτική θέση, στέλνοντας τη μπάλα για τρίτη και τελευταία φορά στα δίχτυα των γηπεδούχων.

ΠΑΟΛ Αβέρωφ (Δημήτρης Κουκουλιάφκας): Μάνος, Τσούπρος, Κοτρώτσιος Αθ. (72′ Κορώνας), Κοτρώτσιος Χρ., Μούτσα, Λιλολάρι, Τζουρτζουκλής, Παρλάντζας (70′ Σουλούκος), Κουτσάκης, Ντέκας (83′ Κοτρώτσιος Ρ.), Κόκρας (85′ Στεργίου).