Με πρωταγωνιστή τον Μπαρλαγιάννη!

Έχοντας τον Νίκο Μπαρλαγιάννη σε μεγάλη ημέρα όπου σκόραρε δύο φορές, ο ΠΟΕ πήρε ένα πολύ σπουδαίο «διπλό» στην Αμυγδαλέα, όπου και επικράτησε με 2 – 1 για την 8η αγωνιστική της Α΄τοπικής κατηγορίας.

Οι «μπλε» έδωσαν συνέχεια στις επιτυχίες και έφυγαν από την Αμυγδαλέα με τους τρεις βαθμούς της νίκης. Έτσι, βρίσκεται σε απόσταση «αναπνοής» και μόλις δύο βαθμούς πίσω από τη πρώτη θέση. Αντίθετα, ο Αετός που προσπάθησε σήμερα να πάρει το θετικό αποτέλεσμα δεν τα κατάφερε κι έτσι έμεινε στους έντεκα βαθμούς, όμως βρίσκεται πολύ κοντά στις πρώτες θέσεις της βαθμολογίας!

Στο 10ο λεπτό ο Νίκος Μπαρλαγιάννης με δικό του τέρμα έβαλε μπροστά τον ΠΟΕ στο σκορ, ενώ στο 25ο λεπτό ο ίδιος με νέο δικό του τέρμα, έδωσε προβάδισμα δύο τερμάτων στο συγκρότημα του Δημήτρη Μπουκουβάλα.

Ο Αετός Αμυγδαλέας κατάφερε να μειώσει σε 1 – 2 στο 85ο λεπτό με σκόρερ τον Αποστόλη Πολύζο, με δυνατό σουτ μέσα από την αντίπαλη περιοχή.

Αμφότερες οι δύο ομάδες απώλεσαν ευκαιρίες για να πάρει διαστάσεις το σκορ στη σημερινή αναμέτρηση. Από πλευράς γηπεδούχων οι Δημητρέλης, Καρβούνης και Σπανός αστόχησαν σε αυτές, όπως το ίδιο έκαναν και οι Μπούνα και Ματούλας από πλευράς φιλοξενουμένων στο παιχνίδι.

Αετός Αμυγδαλέας (Δημήτρης Καπετανόπουλος): Κωνσταντίνου, Πρίφτης (68′ Ανδριανόπουλος), Πολύζος, Κορλός, Μούτσιος (46′ Ευαγγελούλης), Περδίκης (40′ Ραμάι), Κλούρας, Ντιντής, Αντωνόπουλος, Καρβούνης (75′ Σπανός), Δημητρέλης.

ΠΟΕ (Δημήτρης Μπουκουβάλας): Γούπος, Κυρίτσης Ι., Κυρίτσης Αθ., Νταμπώσης, Περτζιόνι, Ποτόσογλου, Παναγιώτου (60′ Σιαφαρίκας), Γελαλής (65′ Συνάπαλος), Μπαρλαγιάννης Ν. (88′ Μπαρλαγιάννης Ι.), Ματούλας, Μπούνα.