Με πρωταγωνιστή τον Πότση!

Σε έναν κακό αγωνιστικό χώρο στο γήπεδο της Ανθούπολης, ο Προμηθέας πήρε μία ευρεία νίκη με 3 – 0 απέναντι στην ομώνυμη ομάδα για την 15η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Β΄ΕΠΣΛ!

Το συγκρότημα του Βαγγέλη Στεφανή έδωσε συνέχεια στις επιτυχίες και «πέρασε» από την έδρα της Ανθούπολης, φθάνοντας τους τριάντα επτά βαθμούς. Αντίθετα, οι «βυσσινί» έφθασαν τους είκοσι τρεις βαθμούς και συνεχίζουν στην έκτη θέση της βαθμολογίας.

Μόλις στο 11ο λεπτό ο Δημήτρης Πατσιούρας σημάδεψε το κάθετο δοκάρι της εστίας της Ανθούπολης, ενώ στο 57ο λεπτό ο Παναγιώτης Παϊτέρης με διαγώνια βαθιά πάσα τροφοδότησε τη μπάλα στον Χρήστο Πότση και ο τελευταίος με πλασέ «άνοιξε» το σκορ για τον Προμηθέα.

Μετά από δύο κιόλας λεπτά, οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν και δεύτερο τέρμα με τη κεφαλιά του Χρήστου Πότση, έπειτα από σέντρα του Παπαδόντα.

Στη συνέχεια του αγώνα και στο 65ο λεπτό, ο Καραχάλιος ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 0 – 3 με σουτ από πλεονεκτική θέση για γκολ, με αυτό να είναι και το τελικό σκορ.

Μάλιστα, ο Προμηθέας είχε και άλλες ευκαιρίες για να πετύχει τέρμα με τους Κοτρώτσιο, Παπαδόντα και Παϊτέρη, όμως αυτές χάθηκαν και το 0 – 3 έμεινε μέχρι το τελευταίο σφύριγμα του κ. Άγγελου Τέγου.

Προμηθέας Λάρισας (Βαγγέλης Στεφανής): Ιωαννίδης, Πατσούρας Ν. (80′ Αλίου), Καραχάλιος, Πότσης, Ηλιόπουλος, Σκαφιδάς, Πατσιούρας Δ. (75′ Ψύρρας), Κοτρώτσιος, Πρισακάρου (54′ Παϊτέρης), Τριτάρης, Παπαδόντας (70′ Δολμές).