Με ριμπάουντ στην 2η θέση η Γλαύκη!

Συνέχεια στα θετικά αποτελέσματα έδωσε η ομάδα της Γλαύκης, επικρατώντας με 2 – 1, εκτός έδρας της ομάδας των Βουναίνων στο Ζάππειο.

Το συγκρότημα του Δημήτρη Δανιλούλη είχε το πάνω χέρι στη μεγαλύτερη διάρκεια του παιχνιδιού και κατάφερε να προηγηθεί στο σκορ στο 21ο λεπτό με τον Σπανούλη. Ο Τσιαγκάλης σούταρε ο Καραποστόλης του είπε “όχι” με την απόκρουση του όμως άθελα του να στρώνει στον Σπανούλη, ο οποίος δεν έχασε την ευκαιρία και από κοντά πήρε το ριμπάουντ κάνοντας το 0 – 1.

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να φτάσουν στην ισοφάριση του σκορ στο 70′, όταν ο Σάλτας που είχε περάσει ως αλλαγή από το πρώτο κιόλας ημίχρονο, με σουτ στην κίνηση κέρδισε τον Κουκούτση, φέρνοντας προς στιγμήν το παιχνίδι σε πλήρη ισορροπία.

Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να “ξεκολλήσουν” από την ισοπαλία και να φύγουν με το τρίποντο μετά από σουτ του Βράκα λίγο έξω από την μεγάλη περιοχή και αφού η μπάλα καρφώθηκε στην κάτω δεξιά γωνιά του Καραποστόλη.

Στο 77′ μάλιστα ακρώθηκε και γκολ των φιλοξενουμένων, με τον Τσιαγκάλη να συλλαμβάνεται σε αντικανονική θέση οφ – σάιντ.

Α.Ε. Βουναίνων (Χρήστος Ντίστας): Καραποστόλης, Γκρίμπας, Ευαγγέλου, Παλάσκας, Παπακώστας, Κουτζιούμης (75′ Χατζηλιάδης), Τσαπράζης Στ. (70′ Ζερβούλης), Χατζηθεοδώρου, Μερτζανίδης, Τσαπράζης Κ., Παπαδόπουλος (30′ Σάλτας).

Δάφνη Γλαύκης (Δημήτρης Δανιλούλης): Κουκούτσης, Σερακιώτης, Αποστόλου, Γκόγκας, Υφαντής, Σμυρλής, Βεργής, Σπανούλης (65′ Τσιώλης Ν.), Τσιώλης Β., Βράκας (88′ Τζιότζιος Κ.), Τσιαγκάλης (90′ + 1′ Χειμώνας).