Με Σεΐζη πέρασε από το Ελευθεραί και επισκέφθηκε… Τσούτσα!

Μια ακόμη σπουδαία νίκη και μάλιστα και πάλι εκτός έδρας πανηγύρισε ο Προμηθέας, κερδίζοντας στο Ελευθεραί την ομώνυμη ομάδα με 2 – 1. Σκόρερ και των δύο τερμάτων, ο Σεΐζης.

Οι «κυανόλευκοι» έκαναν 20 τους βαθμούς και πλέον έχουν αυξήσει αισθητά τη διαφορά τους από την επικίνδυνη ζώνη του υποβιβασμού ατενίζοντας το μέλλον με μεγαλύτερη αισιοδοξία.

Στον αντίποδα, αυτήν ήταν η τρίτη συνεχόμενη ήττα για το Ελευθεραί στην έδρα του, που τρέχει ένα μικρό αρνητικό σερί στο «σπίτι» του, τεσσάρων ηττών και μιας ισοπαλίας.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο σκορ σχεδόν με τη σέντρα. Μιας και ο Παπαδόπουλος μόλις στο 2ο λεπτό με σουτ στη κίνηση κέρδισε τον …… και άνοιξε λογαριασμό στο παιχνίδι.

Η απάντηση όμως των φιλοξενουμένων ήταν ακαριαία! Δύο μόλις λεπτά αργότερα, ο Σεΐζης   το οποίο ήταν και το σκορ του πρώτου μέρους.

Στην επανάληψη και στο 53′ ο ίδιος ποδοσφαιριστής, ο Σεΐζης κέρδισε και πάλι τον Φιλοκώστα, διαμορφώντας από νωρίς στο πρώτο ημίχρονο και το τελικό σκορ της αναμέτρησης.

Τη νίκη αυτήν, σύσσωμος ο Προμηθέας την αφιερώνει στον άτυχο ποδοσφαιριστή Γιάννη Τσούτσα, ο οποίος αναρρώνει στο Νοσοκομείο, τον οποίο μάλιστα μετά το τέλος του αγώνα επισκέφθηκε σύσσωμο το αγωνιστικό τμήμα.

Ελευθεραί (Άκης Ταυλαρίδης): Φιλοκώστας, Ανυφαντής (70′ Μασρί), Ζησόπουλος, Παπαμάνος, Στεργίου, Μακρίδης, Ζάρρας (75′ Κυργιάκης), Τσεκούρας, Μπλάντας (85′ Λάκης), Δημητρέλης, Παπαδόπουλος.

Προμηθέας Λάρισας (Βαγγέλης Στεφανής): Πανδρεμένος, Καρβουνάρης, Χατζησαββίδης, Παϊτέρης, Ψύρρας, Αλίου, Γκέκας, Σεΐζης (87′ Φώτης), Δολμές, Κατσαμπέλας (72′ λ.τ. Καπετανόπουλος), Πότσης.