Με σκόρερ τον Αντώνη Ραμάι!

Χάρη στο γκολ του Αντώνη Ραμάι στο 82ο λεπτό του αγώνα, η Δήμητρα Γιάννουλης πήρε την εκτός έδρας νίκη απέναντι στη Βερδικούσια για την 20η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Α’ 1 τοπικής κατηγορίας.

Ακόμη ένα βήμα προς την Α’ ΕΠΣΝ Λάρισας έκανε η ομάδα των Νίκου Χρόνη – Θανάση Δουζένη που πήρε το θετικό αποτέλεσμα και στην αγωνιστική αυτή, φθάνοντας τους πενήντα δύο βαθμούς.

Από την άλλη, οι «βυσσινί» του Κώστα Μπακλαβά παρά τη προσπάθεια για το θετικό αποτέλεσμα, δεν το κατάφεραν και έμειναν στους είκοσι έξι βαθμούς και την έβδομη θέση της βαθμολογίας.

Στο 78ο λεπτό οι γηπεδούχοι είχαν μεγάλη ευκαιρία για γκολ με τη κεφαλιά του Νίκου Οικονόμου να σταματά στο κάθετο δοκάρι της εστίας του Δημήτρη Βλιώρα από την εκτέλεση φάουλ του Κουζιώνη.

Ο Αντώνης Ραμάι «έκλεψε» τη μπάλα στο 82ο λεπτό από αμυντικό της Βερδικούσιας και με πλασέ κέρδισε τον Νυχτερίδα για το 0 – 1 που ήταν και το τελικό σκορ.

Βέβαια, στο 90ο λεπτό ο Δαούλας πήρε τη κεφαλιά και οι γηπεδούχοι «φώναξαν» ότι η μπάλα πέρασε τη γραμμή από την εστία της Γιάννουλης, με τον κ. Στάικο να έχει διαφορετική άποψη και να δείχνει συνέχεια στο παιχνίδι…

Προοδευτική Βερδικούσιας (Κώστας Μπακλαβάς): Νυχτερίδας, Μπακλαβάς (75′ Χαράλαμπος Γ.), Οικονόμου Ν. Γ., Φραγκογούλας, Ζερδαλής, Τέλλιος (46′ Δαούλας), Κουζιώνης, Μιχαλές, Οικονόμου Ν. Αθ. (82′ Χαράλαμπος Ι.), Συνάπαλος, Καρκατσέλας (85′ Πουρνάρας).

Δήμητρα Γιάννουλης (Νίκος Χρόνης – Θανάσης Δουζένης): Βλιώρας, Σαπάκος, Αμπατζίδης, Ντόκος, Ντούφας, Βιλανάκης, Παπακωνσταντίνου, Μπάμπαλης, Ραμάι, Σαλοκανάς (75′ Γκαλγκανόπουλος), Δίχρης (46′ Καρέλας).