Με σκόρερ τον Μανώλη Βόραδα!

Χάρη σε γκολ του Μανώλη Βόραδα στο 21ο λεπτό, ο Κεραυνός Δένδρων επικράτησε της Ακαδημίας Τυρνάβου με 1 – 0 στο γειτονικό ντέρμπι του Τυρνάβου!

Στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου, η ομάδα του Μίλτου Ταυλαρίδη πήρε ακόμη μία νίκη, καθώς κέρδισε το συγκρότημα του Νίκου Κεχαγιά με 1 – 0.

Έτσι, με τη νίκη αυτή ο Κεραυνός Δένδρων έφθασε τους δέκα εννέα βαθμούς και συνεχίζει στη πρώτη θέση της βαθμολογίας με τους Γόννους, ενώ από την άλλη, η Ακαδημία Τυρνάβου έμεινε στους οκτώ βαθμούς και τη δέκατη θέση του πίνακα της βαθμολογίας.

Στο αγωνιστικό κομμάτι και στο 21ο λεπτό, ο Μανώλης Βόραδας σημείωσε το μοναδικό γκολ που έκρινε και την αναμέτρηση με σουτ από θέση βολής μετά από ωραία ατομική ενέργεια.

Εκτός του γκολ, οι δύο ομάδες είχαν χαμένες ευκαιρίες για να πετύχουν γκολ, όμως το τελευταίο σφύριγμα του κ. Ντελέζου έβγαλε νικητή τον Κεραυνό Δένδρων στο ματς με την Ακαδημία Τυρνάβου.

Οι άνθρωποι της Ακαδημίας Τυρνάβου εκφράζουν πολλά παράπονα για τις αποφάσεις του κ. Ντελέζου και του α΄βοηθού κ. Μπλιώνα και κάνουν λόγο για προκλητική συμπεριφορά στους παίκτες και των δύο προπονητών…

Ακαδημία Τυρνάβου (Νίκος Κεχαγιάς): Καρκατσέλας, Άλα (23′ Καραΐσκος), Πλιάτσικας (62′ Καλέμι), Παπαγεωργίου, Αγραφιώτης, Τσένα, Στάμου, Παπαχατζής Ι., Ζυγογιάννης (80′ Πότσης Ι.), Παπαδόπουλος Ηλ. (53′ Καραμούτης), Σαμπανλάρι Άλ.

Κεραυνός Δένδρων (Μίλτος Ταυλαρίδης): Ράγιας, Κουσάνας, Σκριάπας, Καλέσης Αχ., Τσιγάρας, Γκαμπέτας (65′ Τσούτσος), Γκάτης, Μπουζούκας (46′ Κωστάκης), Πέρπερας, Βόραδας (85′ Σερδένης), Καλούπας (46′ Τασιούλας).