Με σκόρερ τον Πάρη Μπόντε!

Χάρη σε τέρμα του Πάρη Μπόντε στο 42ο λεπτό, η Δήμητρα Γιάννουλης σημείωσε ακόμη μία νίκη στο φετινό πρωτάθλημα, όπου αυτή τη φορά κέρδισε με 1 – 0 τον Όλυμπο Αιγάνης.

Την εντός έδρας νίκη πήρε η ομάδα των Νίκου Χρόνη – Θανάση Δουζένη σε αυτή την αγωνιστική κι έτσι η πρωτοπόρος του 1ου ομίλου έφθασε τους πενήντα οκτώ βαθμούς.

Στην αντίπερα όχθη, το σύνολο του Γιώργου Μπάτζιου δεν αποκόμισε θετικό αποτέλεσμα κι έτσι έμεινε στη προτελευταία θέση έχοντας δέκα έξι βαθμούς.

Λίγο πριν εκπνεύσει το πρώτο ημίχρονο στο γήπεδο της Γιάννουλης, ο Πάρης Μπόντε βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα με εντυπωσιακό ανάποδο «ψαλιδάκι» μετά από κεφαλιά πάσα του Άγγελου Αμπατζίδη και το 1 – 0 έγινε για τους γηπεδούχους!

Στο δεύτερο ημίχρονο και στο 64′, η Αιγάνη έμεινε με παίκτη λιγότερο, καθώς ο κ. Κακάνης έδειξε τη κόκκινη κάρτα στον Ρουμπιέ, ενώ στο 90′ οι φιλοξενούμενοι έμειναν και με εννέα ποδοσφαιριστές μετά την αποβολή του Γιούλη…

Δήμητρα Γιάννουλης (Νίκος Χρόνης – Θανάσης Δουζένης): Κοτλής, Καρέλας (65′ Κατέρης), Αμπατζίδης (60′ Τσατσελάρι), Ντούφας, Ντόκος, Μπουκουβάλας (70′ Μπάμπαλης Ν.), Μαυρουδής (60′ Τάφα), Μπάμπαλης Ι., Μπόντε, Ραμάι, Δίχρης.

Όλυμπος Αιγάνης (Γιώργος Μπάτζιος): Ριζάκης Θ., Γκαραγκούνης, Χριστοδούλου Αθ., Γιούλη, Ζάχος Χρ., Λάζος Γ., Τάκης, Γκαραγκούνης Χ., Βουγιούκας (63′ Παπαγιαννόπουλος), Μπουλάρι, Ρουμπιές.