Με σκόρερ τον Σουγλή!

Με μοναδικό σκόρερ τον Στέφανο Σουγλή, ο Δαμασιακός ξεπέρασε το εμπόδιο του Δωτιέα Αγιάς στο σημερινό παιχνίδι όπου διεξήχθη για τη 10η αγωνιστική της Α΄τοπικής κατηγορίας.

Το συγκρότημα του Νίκου Χρόνη συνεχίζει τη ξέφρενη πορεία που κάνει μέχρι τώρα και έχει φθάσει τους δέκα εννέα βαθμούς, με τον Δαμασιακό να βρίσκεται στο μείον δύο από τη πρώτη θέση. Αντίθετα, η ομάδα του Γιώργου Λιάπη έμεινε στη δέκατη θέση του πίνακα της βαθμολογίας με δέκα τέσσερις βαθμούς.

Στο 75ο λεπτό οι φιλοξενούμενοι έχασαν μοναδική ευκαιρία να βρεθούν μπροστά στο σκορ με τον Γιώργο Τσατσαλίδη να αστοχεί από θέση τετ – α – τετ, ενώ τρία λεπτά αργότερα, ο Στέφανος Σουγλής με όμορφο πλασέ από το ύψος του σημείο του πέναλτι, κέρδισε τον Κουτσιρίμπα κι έκανε το 1 – 0 για τον Δαμασιακό.

Το 1 – 0 για τους γηπεδούχους έμεινε μέχρι το τέλος του σημερινού αγώνα και έτσι ο Δαμασιακός πανηγύρισε την έκτη συνεχόμενη νίκη στο φετινό πρωτάθλημα της Α΄ΕΠΣΛ!

Δαμασιακός (Νίκος Χρόνης): Μιγδάνης, Ντόκος, Λέτσιος (72′ Βίδρας), Ιωαννίδης, Καρατζιόλης (68′ Μπακαΐμης), Τσιάλτας, Δούκας, Σουγλής (81′ Μόκας), Μουσιάρης, Γεωργαντζιάς, Λούτσος (46′ Τιούτιος).

Δωτιέας Αγιάς (Γιώργος Λιάπης): Κουτσιρίμπας, Γούτος Ν., Γούτος Ευάγγ. (87′ Μαλλιάρας), Σούλι, Τσακάλι, Ντακούλας, Υφαντής, Μπέτσιος, Χαλάτσης, Μούσιας (83′ Παπαδόπουλος), Τσατσαλίδης.