Με σπουδαία νίκη το νέο έτος για την Αιγάνη!

Μία εντός έδρας σπουδαία νίκη πανηγύρισε ο Όλυμπος Αιγάνης, καθώς κέρδισε με 2 – 0 τον Σ.Σ. Ραψάνης στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής του 3ου ομίλου της Β΄ΕΠΣΛ και έτσι μπήκε με νίκη το νέος έτος για την ομάδα του Δημήτρη Αλεξίου!

Η ομάδα της Αιγάνης σημείωσε μία σπουδαία νίκη λοιπόν ενόψει και της συνέχειας του πρωταθλήματος και έφθασε τους δέκα εννέα βαθμούς όσους έχει και το σύνολο του Δημήτρη Γκαραγκούνη, με τις δύο ομάδες να μοιράζονται τη τέταρτη και πέμπτη θέση της βαθμολογίας.

Στο 20ο λεπτό του αγώνα οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να μπουν μπροστά στο σκορ με το ωραίο πλασέ του Σαμέτ ύστερα από την όμορφη ατομική ενέργεια και πάσα του Κώστα Ζάχου.

Στην επανάληψη της συνάντησης και στο 65′, ο Κώστας Ζάχος έστειλε με εντυπωσιακή απευθείας εκτέλεση φάουλ τη μπάλα στα δίχτυα του Κοτσιανούλη και η Αιγάνη πέτυχε μία σπουδαία νίκη και πρώτη για το 2019!

Πάντως, ο Σαμέτ για τους γηπεδούχους έχασε μοναδική ευκαιρία στο 75ο λεπτό να ανεβάσει τον δείκτη του σκορ, καθώς είδε τη μπάλα από τη προσπάθεια του να σταματά στο δοκάρι της εστίας των φιλοξενουμένων και το 2 – 0 να είναι το τελικό σκορ.

Τέλος, κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του πατέρα του προέδρου, Γιώργου Μπάτζιου, Νίκο, που προσφάτως “έφυγε” από τη ζωή, ενώ παράλληλα τη νίκη αυτή σύσσωμη η ομάδα του Ολύμπου Αιγάνης, την αφιερώνει στον ποδοσφαιριστή, Περόι, που προσφάτως ανέβηκε τα… σκαλιά της εκκλησίας με την εκλεκτή της καρδιάς του.

Όλυμπος Αιγάνης (Δημήτρης Αλεξίου): Κανταρίνος, Σολωμός, Χριστοδούλου, Μπουλάρι Γ., Γκαραγκούνης Ι., Ζάχος Χριστ. (88′ Βουγιούκας), Τάκης (80′ Περόι), Γκαραγκούνης Χαρ., Ζάχος Κ., Σαμέτ, Γκαραγκούνης Σπ. (65′ Ταπατάς).

Σ.Σ. Ραψάνης (Δημήτρης Γκαραγκούνης): Κοτσιανούλης, Ρουμπιές (50′ Γκαραγκούνης Γ.), Ιωάννου (75′ Δούρος), Δικόπουλος, Τσιούτης, Σινάνι Κ., Λιάμης, Μπίμπα (70′ Μακεδόνας), Τσιάρας, Κατσαμάκας, Καρπέτης.