Με “σφραγίδα” Καψούρη η Αμυγδαλέα

Αν και κόντεψε να “γκρεμίσει” το προβάδισμα που δημιούργησε από το πρώτο μέρος, η Αμυγδαλέα κατάφερε και πήρε ένα σημαντικό διπλό στην έδρα της Νίκης Νίκης με 2 – 3. Σε ένα παραγωγικό από άποψης τερμάτων η Αμυγδαλέα κατάφερε στο τέλος και πανηγύρισε το τρίποντο. Μάλιστα οι φιλοξενούμενοι προσπέρασαν και τη Νίκη Νίκης στη βαθμολογία, “πιάνοντας” την 11η θέση της βαθμολογίας με οχτώ βαθμούς.

Το σκορ άνοιξε Ευαγγελούλης για τους φιλοξενούμενους στο 17ο λεπτό. Μετά από πάσα του Καψούρη, που τράβηξε πάνω του δύο αμυντικούς, ο ποδοσφαιριστής με ωραίο πλασέ από το σημείο του πέναλτι έστειλε τη μπάλα στην γωνία του Κωνστάντου.

Στο 29′ ο Καψούρης από δημιουργός έγινε εκτελεστής. Αρχικά έπαιξε ωραία το ένα – δύο με τον Μαυρουδή, με το σουτ να αποκρούει ο Κωνστάντος, αλλά το ριμπάουντ ξαναμάζεψε ο Καψούρης και στην “επαναφορά” διαμόρφωσε το 0 – 2.

Λίγο πριν το πέρας του πρώτου μέρους και συγκεκριμένα στο 44′ ο Δημητρίου από πλευράς Νίκη Νίκης μείωσε το σκορ σε 1 – 2 μετά το σουτ που δοκίμασε έξω από την μεγάλη περιοχή.

Στο 56′ ο Μάρκος Βιλανάκης έφερε το παιχνίδι στα ίσια. Έπειτα από σέντρα του Πετρίκη, ο επιθετικός που σκοράρει ανελλιπώς για τη Νίκη, με πλασέ του μέσα από τη μικρή περιοχή έκανε το 2 – 2.

Το τελικό σκορ και τη σπουδαία νίκη πανηγύρισε η Αμυγδαλέα στο 67ο λεπτό, με τον πολύ καλό Καψούρη να βάζει τη σφραγίδα του σε αυτή την αναμέτρηση. Ο Ευαγγελούλης σέντραρε στο δεύτερο δοκάρι για να πλασάρει ο Καψούρης στη κλειστή γωνία του Κωνστάντου, διαμορφώνοντας έτσι το τελικό 2 – 3.

Νίκη Νίκης (Κώστας Παπαρίζος): Κωνστάντος, Πάνος (65′ Σαρακατσάνος), Πετρίκης, Μοράβας (75′ Βιλανάκης Γ.), Σφέτσος, Δεσλής, Χίος, Δημητρίου, Βιλανάκης Μ. Κουτσιαρής (80′ Τέγος), Βιλανάκης Ν.

Αετός Αμυγδαλέας (Ηλίας Αρβανίτης): Παπαϊωάννου, Ανδριανόπουλος, Μητράκας Γ., Παπακωστούλης, Παπαδημητρίου, Ευαγγελούλης, Γραμμένος (80′ Ρόιδος), Σιούτας Δ.Β., Παζάρας (75′ Μπέλλιος), Μαυρουδής (40′ λ.τ. Μακρίδης), Καψούρης.