Με σόου Καραμάνου, στη δεύτερη θέση η Ελπίς Μεσοχωρίου!

Εντυπωσιακή εμφανίστηκε στη Δολίχη, η Ελπίς Μεσοχωρίου, κερδίζοντας με το εμφατικό 1 – 6 την ομάδα του Δολιχιακού, καταλαμβάνοντας πλέον τη δεύτερη προνομιούχο θέση του 2ου Ομίλου της Β΄ ΕΠΣ Λάρισας μετά και το πέρας 16 αγωνιστικών. Πρωταγωνιστής της νίκης της Ελπίς Μεσοχωρίου, ο Θωμάς Καραμάνος με το χατ – τρικ που πέτυχε μέσα σε οκτώ (!) λεπτά.

Η ομάδα του Μεσοχωρίου έφτασε τους 36 βαθμούς, περνώντας στη δεύτερη θέση του 2ου Ομίλου της Β΄ ΕΠΣ Λάρισας που οδηγεί στα μπαράζ ανόδου στην Α΄1 ΕΠΣ Λάρισας, μειώνοντας παράλληλα και τη διαφορά από την πρωτοπόρα ομάδα του ΠΑΟΛ Αβέρωφ στους τέσσερις βαθμούς. Στον αντίποδα η ομάδα του Δολιχιακού αγωνιστική με την αγωνιστική πλησιάζει ολοένα και περισσότερο στον υποβιβασμό στη Γ΄ ΕΠΣ Λάρισας έχοντας «κολλήσει» στους 12 βαθμούς καταλαμβάνοντας πλέον την 12η θέση, μία μακριά από τα μπαράζ παραμονής.

Το σκορ για τους φιλοξενουμένους άνοιξε μόλις στο 5ο λεπτό ο Τσιάρας με σουτ, για να ισοφαρίσουν προς στιγμήν οι γηπεδούχοι στο 14′ με τον Βασίλη Παπακωνσταντίνου με πλασέ μετά από σέντρα του Μιχάλη Τζήκα.

Στο 20′, 25′ και 28′ ο Θωμάς Καραμάνος πέτυχε χατ – τρικ, ενώ στο 42′ με κεφαλιά του Τσιάρα μετά σέντρα του Δαούλα, διαμορφώθηκε το 1 – 5, σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι στο 65′ είχαν δοκάρι σε απευθείας εκτέλεση φάουλ του Θανάση Παπακωνσταντίνου, με τους Μεσοχωρίτες να διαμορφώνουν το τελικό 1 – 6 στο 74′ με σκόρερ αυτήν την φορά τον Καραγιάννη.

Δολιχιακός (Χάρης Νούσιας): Τσακνάκης, Λαζαρίδης, Κλεισιάρης (46′ Ντούσκο), Κατσιαμήτας Γ., Μπούφης, Παπακωνσταντίνου Β., Τζήκας Μ. (60′ Μαντζάρας), Παπακωνσταντίνου Αθ., Κατσιαμήτας Ευάγγ. (46′ Μουλογιάννης), Μπόλης (75′ Γκόγκος), Μάλλιος.

Ελπίς Μεσοχωρίου (Κώστας Καζάκης): Φράντζας Ζ., Λέτσιος Γ. (70′ Πατσιτός Ν.), Μούσιος, Φράντζας Ρ., Μαρκούγιας (60′ Καραγιάννης), Καρακώστας, Αλιπρασίτης, Δαούλας (46′ Κουγιαγκάς), Κοντοθανάσης, Τσιάρας, Καραμάνος (46′ Καλογιάννης).