Με την… «υπογραφή» του Παναγιώτη Ραπτοτάσιου

Με τον ιδανικότερο τρόπο ξεκίνησε τις επίσημες υποχρεώσεις του στον 3ο Όμιλο της Β΄ ΕΠΣ Λάρισας, ο Άρης Κουλουρίου, κερδίζοντας με 3 – 1 την Αναγέννηση Καλοχωρίου. MVP της συνάντησης ο Παναγιώτης Ραπτοτάσιος που με δύο προσωπικά του τέρματα άνοιξε και έκλεισε τον «χορό» των τερμάτων για τους «κιτρινόμαυρους».

Μόλις με την συμπλήρωση του πρώτου τετάρτου του αγώνα (15′), ο Παναγιώτης Ραπτοτάσιος ήταν εκείνος που άνοιξε το σκορ για λογαριασμό των γηπεδούχων, με τους Καλοχωρίτες να έχουν έτοιμη την απάντησή τους στο 22ο λεπτό μ ετον Μπράτσια, να οδηγεί τις δύο ομάδες στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του ημιχρόνου με το ισόπαλο, 1 – 1.

Στη επανάληψη και την εκκκίνηση αυτής, ο Γιάννης Γκρέτσης με ένα «βολ – πλανέ» έδωσε εκ νέου το προβάδισμα στους γηπεδούχους, με τον Παναγιώτη Ραπτοτάσιο λίγο πριν το φινάλε της αναμέτρησης, να διαμορφώνει το τελικό 1 – 3, για λογαριασμό του Άρη Κουλουρίου βάζοντας τη δική του προσωπική σφραγίδα, φαρδιά… πλατιά στη πρεμιέρα.

Άρης Κουλουρίου (Γιώρος Νεράντζης): Τζικόπουλος, Φασούλας, Καρλιγκιώτης, Μιχόπουλος (89’ Μίχος), Καψάλης (87’ Ζαφειράκης), Νεράντζης, Μοσχοβίτης, Γκρέτσης, Ραπτοτάσιος Π. (81’ Μπατζίκος), Ραπτοτάσιος, Γκόλαντας.

Αναγέννηση Καλοχωρίου (Γιάννης Τσαλάγγας): Μουμίν, Πλιάτσικας (80’ λ.τ. Τσιρώνης Α.), Λούγκος, Μπαλοδήμος, Λιάρτε, Τσιρώνης Γ., Δούρος, Μάρκου (90’ Σαϊτης), Λιόγκας, Μπράτσια (75’ Χριστοδούλου), Λίταινας Β. (13’ λ.τ. Νούσιος).