Με την «υπογραφή» Τσούτσα!

Ο Αλέξης Τσούτσας ήταν πρωταγωνιστής της αναμέτρησης της Δόξας Αργυροπουλίου με τον Φαλανιακό, καθώς η πρώτη με δύο δικά του τέρματα πήρε τη νίκη με 2 – 1.

Έτσι η το Αργυροπούλι με αυτή τη νίκη, έφτασε τους 26 βαθμούς συνολικά στο πρωτάθλημα και ισοβαθμεί στην 6η θέση με τη Δόξα Βλαχογιαννίου. Από την άλλη ο Φαλανιακός παρέμεινε στην 13η θέση της κατάταξης, έχοντας 15 βαθμούς.

Οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που δημιούργησαν τη πρώτη μεγάλη ευκαιρία στην αναμέτρηση. Καθώς στο 20ό λεπτό του παιχνιδιού, ο Γιώργος Χατζής έκανε το σουτ, βλέποντας τη μπάλα τη μπάλα να καταλήγει στο οριζόντιο δοκάρι της αντίπαλης εστίας.

Αντίθετα ο Φαλανιακός κατάφερε πρώτος να μετουσιώσει τις ευκαιρίες του σε γκολ. Ήταν το 38ο λεπτό, όταν ο Δημήτρης Παπαγεωργίου με σουτ από θέση βολής νίκησε τον αντίπαλο τερματοφύλακα και «άνοιξε» το σκορ για τους φιλοξενούμενους.

Η απάντηση του Αργυροπουλίου ήταν άμεση. Δύο μόλις λεπτά αργότερα, ο Αλέξης Τσούτσας ανατράπηκε στην αντίπαλη περιοχή με τον διαιτητή να δίνει πέναλτι. Την εκτέλεση ανέλαβε ο ίδιος και δεν αστόχησε, ισοφαρίζοντας σε 1 – 1.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Φαλανιακός «άγγιξε» το δεύτερο γκολ. Στο 65′ ο Νίκος Βαρσάμης σούταρε από καλή θέση, αλλά η μπάλα χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι! Οι γηπεδούχοι από την άλλη δεν «άγγιξαν» απλά το δεύτερο γκολ, αλλά το «αγκάλιασαν» κανονικά.

Στο 75′ και πάλι ο Αλέξης Τσούτσας με σουτ μετά από πάσα του Αποστόλη Τσιάγκου, νίκησε για δεύτερη φορά σήμερα τον Καλαμάτα, έκανε την ανατροπή και έδωσε τη νίκη στην ομάδα του με 2 – 1.

Δόξα Αργυροπουλίου (Νίκος Παπανικολάου): Μπαχτσιβάνος Αστ., Μπαχτσιβάνος Αστ., Καράς (80′ Βογιατζής), Τλούπας, Μάρκου, Χατζής, Κουτσοκέρας (70′ Σιαμαντούρας), Ριζούλης, Τσούτσας, Ζάχος (90′ Μπουζούκας), Τσιάγκος.

Φαλανιακός (Γιάννης Μιχαλές): Καλαμάτας, Λιλολάρι, Μαχαίρας (60′ Αλεξανδρής), Κολοβός (80′ Αλατάς Ι.), Φατούρας, Πανταζής, Μπλέντι (62′ Τσάκε), Βαρσάμης, Κλούρας, Παπαγεωργίου, Λυγούρας Χρ.