Με τη σφραγίδα… του Μπόντε!

Έχοντας σε μεγάλη ημέρα τον Πάρη Μπόντε που πέτυχε ένα τέρμα και είχε δύο ασίστ, η Λάρισα 2012 επέστρεψε στις νίκες στο πρωτάθλημα της Α΄ΕΠΣΛ, όπου και επικράτησε στο γήπεδο της Ραχούλας της Νέας Πολιτείας με 3 – 1 σήμερα το μεσημέρι.

Το σημερινό παιχνίδι διεξήχθη στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής του φετινού πρωταθλήματος και η ομάδα του Θοδωρή Στεργιάδη κέρδισε το σύνολο του Βαγγέλη Μπρισίμη με σκορ 3 – 1. Έτσι, η Λάρισα 2012 έφθασε τους έντεκα βαθμούς και βρίσκεται στην ένατη θέση της βαθμολογίας, ενώ από την άλλη, το σύνολο του Βαγγέλη Μπρισίμη έχει μόλις ένα βαθμό και βρίσκεται στη τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα της Α΄ΕΠΣΛ.

Λίγο πριν εκπνεύσει το πρώτο μέρος και οδηγηθούν οι δύο ομάδες στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του ημιχρόνου, η Λάρισα 2012 «άνοιξε» το σκορ! Ο Πάρης Μπόντε τροφοδότησε τον Χρήστο Δαλαμπύρα και ο τελευταίος με ωραίο τελείωμα έβαλε μπροστά τους γηπεδούχους στο σκορ.

Στην επανάληψη τώρα και στο 57ο λεπτό, η Νέα Πολιτεία έφερε το παιχνίδι στα ίσια. Ο Κώστας Μπρέλλας στη προσπάθεια του να διώξει με βολέ τη μπάλα από τη περιοχή του, δέχθηκε τέρμα, καθώς έκανε τη προβολή ο Βασίλης Αργυρακούλης και με τον τρόπο αυτό οι «πορτοκαλί» σημείωσαν το 1 – 1.

Έξι λεπτά αργότερα, η ομάδα του Θοδωρή Στεργιάδη μπήκε και πάλι σε θέση οδηγού στο ματς. Ο Πάρης Μπόντε αυτή τη φορά βρήκε δίχτυα με σουτ από θέση βολής, ενώ το τελικό σκορ διαμόρφωσε στο 76ο λεπτό ο Κώστας Τσιάκος  με ψύχραιμο πλασέ ύστερα από τη κάθετη πάσα του Πάρη Μπόντε.

Μάλιστα, η Λάρισα 2012 είχε και δοκάρι στο 68ο λεπτό, με πρωταγωνιστή τον Χρήστο Δαλαμπύρα, όπου με σουτ από από πλεονεκτική θέση σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι της εστίας των φιλοξενουμένων.

Λάρισα 2012 (Θοδωρής Στεργιάδης): Μπρέλλας, Φλώρος Βασ., Φλώρος Αντ., Μανακούσιος, Κίτσιος Π., Φλώρος Βαλ., Μπόντε, Τσιάκος, Κίτσιος Δ. (35′ λ.τ. Μπέης), Ξέρρας (65′ Σελήνης), Δαλαμπύρας (78′ Νταής).

Αστραπή Νέας Πολιτείας (Βαγγέλης Μπρισίμης): Κουτσογιαννούλης, Γκουγκουσίρας, Χλωρός, Χασιώτης, Κατσιάνος, Τσεκούρας (75′ Ιωαννίδης), Καψιώχας, Τόπης (50′ Αργυρακούλης), Κοταρέλας (85′ Ζήσης), Σκόμπας (80′ Μαναός), Μπέτσης.