Με τις… «ευλογίες» του Δάσσιου!

Ο Όλυμπος Καρυάς μπορεί να βρέθηκε πίσω στο σκορ με 1 – 0 από τον Ροδιακό, όμως με δύο γκολ του Κώστα Δάσσιου έκανε την ανατροπή και πήρε τη νίκη με 1 – 2.

Στο πρώτο ημίχρονο καμία από τις δύο ομάδες δεν κατάφερε να απειλήσει με αξιώσεις που σημαίνει να στείλει τη μπάλα στο πλεκτό. Έτσι οι παίκτες των δύο ομάδων πήγαν στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα, χωρίς να υπάρχει σκορ στο ματς.

Όμως στο δεύτερο μέρος και γρήγορα – γρήγορα μάλιστα, ο Ροδιακός πήρε «κεφάλι» στο σκορ. Συγκεκριμένα στο 50΄ο Γιάννης Δράμης με κεφαλιά από εκτέλεση κόρνερ του Πετρίκη έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα, κάνοντας το 1 – 0.

Η απάντηση των φιλοξενούμενων ήρθε στο 65ο λεπτό της αναμέτρησης. Ο Κώστας Δάσσιος με κεφαλιά μετά από κόρνερ του Γιάννη Καραγκόγκου ισοφάρισε σε 1 – 1. Για να έρθει ο ίδιος παίκτης πέντε λεπτά αργότερα με σουτ μετά από ωραία ατομική ενέργεια να κάνει το τελικό 1 – 2.

Ροδιακός (Βασίλης Γιοβανόπουλος): Γκανάτσιος, Γάλλος, Νέο, Γεροστέργιος, Γκαμπέτας, Μπαλακούρας, Δράμης, Πατρίκου, Τζουζέπε, Πετρίκης, Κουτσούκης (60′ Τσιρόπουλος).

Όλυμπος Καρυάς (Λευτέρης Τηγανής): Καρακώστας, Καραγκόγκος, Δάσσιος Γρ., Δάσσιος Χρ., Δάσσιος Κ., Αξούγκας (55′ Στεργιούλας), Δημητρίου, Κουτσογιάννης, Χάμος, Μανούσιος, Μπασδέκης.