Με τον Τσιαντούλη πρωταθλητής χειμώνα!

Ο Παναγιώτης Τσιαντούλης τείνει να γίνει ένας εκ των πρωταγωνιστών του φετινού Αετού Μακρυχωρίου, μιας και είναι αυτός κάθε φορά που χρειάζεται για να βγάλει από τα δύσκολα την ομάδα του Δημήτρη Τσέτσιλα.

Και πάλι, ο έμπειρος μεσοεπιθετικός βρήκε δύο φορές δίχτυα στην ευρεία νίκη του Αετού απέναντι στους Γόννους, ενώ είχε και ένα δοκάρι.

Με το σημερινό τρίποντο, η ομάδα του Δημήτρη Τσέτσιλα έφθασε τους τριάντα πέντε βαθμούς και παίρνει τον άτυπο τίτλο του πρωταθλητή χειμώνα, ενώ οι Γόννοι έμειναν στους δέκα εννέα βαθμούς μετά και το πέρας της 14ης αγωνιστικής.

Στο 12ο λεπτό ο Παναγιώτης Τσιαντούλης μετά από ωραία ενέργεια και σουτ, έβαλε σε θέση οδηγού τον Αετό στο σκορ, ενώ στην επανάληψη και στο 65ο λεπτό, ο Παναγιώτης Πάσιος αυτή τη φορά σημείωσε το 2 – 0 με σουτ από θέση βολής.

Δέκα λεπτά αργότερα, ο Παναγιώτης Τσιαντούλης με όμορφο ψηλοκρεμαστό σουτ, έστειλε τη μπάλα ξανά στα δίχτυα των Γόννων και ανέβασε τον δείκτη του σκορ, ενώ νωρίτερα ο ίδιος παίκτης σημάδεψε το δοκάρι της εστίας των φιλοξενουμένων και το 3 – 0 ήταν το τελικό σκορ.

Αετός Μακρυχωρίου (Δημήτρης Τσέτσιλας): Γκικούδης, Δάσσιος (82′ Στογιάννης), Τσιαντούλης, Αλμυρούλης, Τσιαπλές, Μητσογιάννης, Καπετάνι, Καλούσης (82′ Διονυσίου), Φουσίκας, Πάσιος (72′ Τζίκα Ντ.), Τζίκα Ίλ (67′ Μπάρδας).