Με το «αριστερό» ο Απόλλων, ήττα από τον ΠΑΣ Γιάννινα

Με ήττα υποδέχθηκε το 2020 ο Απόλλων Λάρισας, καθώς γνώρισε την ήττα με σκορ 0 – 3 από τον ΠΑΣ Γιάννινα στην 11η αγωνιστική της Super League 2.

Η ομάδα του Αριάν Μπελά δεν κατάφερε να πάρει κάτι θετικό από το παιχνίδι και παρέμεινε στους δέκα επτά βαθμούς.

Από την άλλη, το συγκρότημα του Αργύρη Γιαννίκη με τη νίκη αυτή έφθασε τους είκοσι επτά και αύξησε τη διαφορά από τις άλλες ομάδες που διεκδικούν τη πρώτη θέση στη βαθμολογία.

Στο 31ο λεπτό με απευθείας εκτέλεση φάουλ ο Φάμπρι Κάστρο «άνοιξε» το σκορ για τους φιλοξενούμενους, ενώ ο Σάντι Κρίζμαν στο 37′ με πλασέ από θέση βολής κέρδισε τον Νέστορα Γκέκα και έκανε δύο τα τέρματα για την ομάδα των Ιωαννίνων.

Στο δεύτερο ημίχρονο και στο 81ο λεπτό ο Λέο Μπαπτίστ ανέβασε τον δείκτη του σκορ, ενώ νωρίτερα ο Απόλλων Λάρισας είχε ένα καλό πεντάλεπτο με χαμένες ευκαιρίες από τους Κώστα Χατζή, Μαρκ Σιφναίο και Δημήτρη Τασιούλη…

Το 0 – 3 ήταν το τελικό αποτέλεσμα κι έτσι στην ομάδα της Φιλιππούπολης κοιτούν τη συνέχεια του πρωταθλήματος και το επόμενο παιχνίδι που είναι εκτός έδρας με αντίπαλο τη Κασσιόπη…

Απόλλων Λάρισας (Αριάν Μπελά): Γκέκας, Γκουστάβο, Σουλιώτης, Σκούπρας, Χατζής, Μπαστακός, Λίταινας, Κουρτεσιώτης, Καρρίκι, Σιφναίος, Ναζίμ ().

ΠΑΣ Γιάννινα (Αργύρης Γιαννίκης): Χουτεσιώτης, Μπουκουβάλας, Παντελάκης, Σκόνδρας, Αποστολόπουλος, Κάστρο, Σιόντης, Ξύδας (), Λώλης (), Παμλίδης, Κρίζμαν.