Με το «δεξί» η Ανθούπολη

Με το δεξί ξεκίνηση η Ανθούπολη τις υποχρεώσεις της στην Β΄ ΕΠΣ Λάρισας και τον 5ο Όμιλο, κερδίζοντας με 3 – 0 στο λαρισινό ντέρμπι τον Πηνειό Λάρισας στον «κακό» αγωνιστικό χώρο του «Γ. Μητσιμπόνας Γ΄».

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με την συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα με σκόρερ τον Φιλοκώστα. Οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να φέρουν το παιχνίδι και πάλι από την αρχή, με τον Ζήση Γεωργούλα στο 37′ να βλέπει τον Καραφέρη να του αποκρούει μοναδικό τετ – α – τετ για το 1 – 1.

Στην επανάληψη η Ανθούπολη έκανε δύο τα τέρματά της στο 63ο λεπτό με τον Αναγνώστη, πριν έρθει στο 71′ ο Τσαγγαλίας που είχε περάσει ως αλλαγή στη θέση του Καρατζούκο στο 60′, να διαμορφώσει το τελικό 0 – 3.

Αρνητικός πρωταγωνιστής της αναμέτρησης και κοινός αντίπαλος και των δύο ομάδων, ο κακός αγωνιστικός χώρος του «Γ. Μητσιμπόνας Γ΄».

Πηνειός Λάρισας (Γιώργος Γκόλτσιος): Γκούλιος Αχ., Σαμαρίνας, Γκούλιος Ι. (70′ Παπαδημητρίου), Δαούτης, Μαχούχας, Μπάσιος, Γεωργούλας, Μπαστούνης, Κοκκώνης (83′ Γκάγκας), Τουρμούσογλου, Χατζηστεφάνου.

Α.Ο. Ανθούπολης (Βάιος Καραφέρης): Καραφέρης (75′ λ.τ Δημόπουλος), Χατζηρούφας, Κυριάκος, Αργυρούλης, Σπαρτής, Καφανέλης, Λόζιος, Φιλοκώστας (55′ Καραμπουντάκης), Αναγνώστης, Σκορδίλης (75′ Ντόκος), Καρατζούκος (60′ Τσαγγαλίας).