Με το «δεξί» η Α.Ε. Βουναίνων

Με το δεξί ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της στο πρωτάθλημα της Α΄1 ΕΠΣ Λάρισας η ομάδα των Βουναίνων η οποία επικράτησε με σκορ 2 – 1 του Φιλοκτήτη Μελιβοίας.

Μόλις στο 4ο λεπτό της αναμέτρησης ο Αλέξης Τζατζάκης αφού έγινε αποδέκτης της μπάλας ύστερα από κεφαλιά απομάκρυνσης του Μούμου, με όμορφη ατομική ενέργεια από το ύψος του πέναλτι, πλάσαρε τον αντίπαλο τερματοφύλακα με το «μητάκι» του δεξιού του ποδιού, ανοίγοντας λογαριασμό για τους γηπεδούχους.

Μόλις τρία λεπτά μετά ήταν η σειρά του Ηλία Χριστοδούλου να διευρύνει το σκορ της αναμέτρησης. Ο ίδιος εκμεταλλευόμενος την κάθετη πάσα του συμπαίκτη του Μούμου ο οποίος έχει συμμετοχή και στα δύο τέρματα της ομάδας του, με σουτ σημείωσε το 2 – 0, σκορ που διατηρήθηκε μέχρι την ανάπαυλα του ημιχρόνου.

Χωρίς ιδιαίτερες φάσεις συνεχίστηκε το δεύτερο μέρος μέχρι το 88ο λεπτό όπου οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να μειώσουν σε 2 – 1 με τον Κώστα Κοταρέλα να βρίσκει τον δρόμο προς τα δίχτυα του Χαβίλα, χωρίς ωστόσο μετά να διεκδικήσουν κάτι περισσότερο από το παιχνίδι, η λήξη του οποίου βρήκε την ομάδα του Βασίλη Ταχτιντή να πανηγυρίζει τους πρώτους τρεις βαθμούς της στο πρωτάθλημα της Α΄1 ΕΠΣ Λάρισας.

Α.Ε. Βουναίνων (Βασίλης Ταχτιντής): Χαβίλας, Κατσιώτης, Φαρμάκας, Σουπεκιώτης, Μερτζανίδης Ηλ., Μούμος, Χατζηλιάδης (65′ Ραπτόπουλος), Κορδέλας (76′ Βλησαρούλης), Τζατζάκης, Χριστοδούλου Ηλ., Γκατζούλης.

Φιλοκτήτης Μελιβοίας (Αποστόλης Ευαγγέλου): Γρηγορίου, Πλατσάς, Δεμέστιχας (90′ Καψάλης), Πασιάς (76′ Καραμάνης), Κουβαράς (46′ Λαδάς), Σπετίμ, Παπαρίζος Μ., Παπαρίζος Ρ., Κοταρέλας, Ντούμος (59′ Γκουντάρας), Μυλωνάς.