Με το «δεξί» η μικτή παίδων!

Τη νίκη με 2 – 0 στο γήπεδο της Χάλκης πανηγύρισε σήμερα το μεσημέρι η Μικτή Παίδων Λάρισας απέναντι στην αντίστοιχη μικτή των Τρικάλων στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος προεπιλογής Εθνικών ομάδων που διοργανώνει η ΕΠΟ!

Το νεανικό συγκρότημα του Γιώργου Καμάκα πήρε τη πρώτη νίκη για τη φετινή ποδοσφαιρική σεζόν και κατάφερε από το πρώτο ημίχρονο κιόλας να πάρει τους τρεις βαθμούς!

Πιο συγκεκριμένα, ο Γιώργος Χριστακέας στο 12ο λεπτό του αγώνα με πλασέ από πλεονεκτική θέση, ενώ στο 37ο λεπτό ο Γιάννης Πετσούλας με ένα πανέμορφο σουτ – οβίδα, κέρδισε τον αντίπαλο πορτιέρο και σημείωσε το 2 – 0.

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να κρατήσουν το σκορ μέχρι το τέλος της αναμέτρησης κι έτσι πανηγύρισαν τη νίκη στη πρεμιέρα του πρωταθλήματος προεπιλογής των Εθνικών ομάδων.

Μικτή Παίδων Λάρισας (Γιώργος Καμάκας): Νατσίδης, Τσιομήτας (63΄Στάμος), Μητάκος, Καραγκιόζης, Παπακωνσταντίνου (63΄Πασσιάς), Τσιούπρος, Παπαθανασίου, Ζησούλης, Πετσούλας (55΄Τσιγγάνης), Παπαδάκος, Χριστακέας (55΄Δελημήτρος).

Μικτή Παίδων Τρικάλων (Χρήστος Μόρφος): Βασιλείου, Πολύμερος (73΄Γραμματικός), Νίντος, Παπαδημητρίου, Σκρέτας, Σιμιτσής, Ρουμπιές (60΄Ρούτσι), Τσάτσος (60΄Παπαδογεώργος), Τσιακνάκης (73΄Νταής), Κωστόπουλος.