Με το δεξί η Υπέρεια!

Τη πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα στη πρώτη αγωνιστική πανηγύρισε η Δόξα Υπέρειας, καθώς επικράτησε στην έδρα της του Τοξότη, με 2 – 1, νίκη η οποία ήρθε στο δεύτερο μέρος της σημερινής αναμέτρησης.

Με το δεξί λοιπόν ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της η Υπέρεια στο πρωτάθλημα της Β΄τοπικής κατηγορίας κι έτσι πήρε τους τρεις πρώτους της βαθμούς στο φετινό πρωτάθλημα, καθώς ξεπέρασε το εμπόδιο του Τοξότη σήμερα το απόγευμα.

Στο 10ο μόλις λεπτό της αναμέτρησης ο Συκαλιάς κέρδισε τον νεαρό Μπρούτσο κι έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Τοξότη για το 1 – 0, ενώ το 1 – 1 και η ισοφάριση του σκορ για τους φιλοξενούμενους ήρθε στο 70ο λεπτό, με τον Νταναβάρα.

Βέβαια, το 1 – 1 δεν έμεινε μέχρι το τέλος, καθώς οι γηπεδούχοι κατάφεραν να πάρουν τη νίκη με το γκολ του Τσακουρίδη στο 80ο λεπτό με κεφαλιά ύστερα από τη σέντρα του συμπαίκτη του, Τραμπάκουλα.

Δόξα Υπέρειας (Κώστας Τσιουτσιούμης): Παπαδόπουλος Απ., Παπαδόπουλος Απ., Ευθυμιάδης, Ποτόσογλου, Τραμπάκουλας, Τσακαβίτης, Γκατζόγιας, Κουρμπάτι (85′ Τσιουρής), Συκαλιάς (55′ Μαργαριτόπουλος), Τσακουρίδης, Καλφόγλου (65′ Γούναρης).

Τοξότης Λάρισας (Χρήστος Γκάτας): Μπρούτσος, Κίτσιος Χρ., Πλατσάς, Τάκε Δ., Σαπουνάς (76′ Γκουσγκούνης), Διονυσίου (64′ Γιαννακός), Τσέλα, Παπαδημητρίου, Νταναβάρας, Ζαχαράκης, Μπουρουζίκας.