Με το «δεξί» και με τριάρα η Βαλανίδα το νέο έτος!

Με τον καλύτερο δυνατό τρόπο μπήκε το νέο έτος για τη Δόξα Βαλανίδας, εκεί όπου πήρε μία ευρεία νίκη με 3 – 0 απέναντι στην Ακαδημία Ελασσόνας και συνεχίζει να βρίσκεται κοντά στη πρώτη θέση της βαθμολογίας του 1ου ομίλου της Β΄ΕΠΣΛ!

Οι «κιτρινόμαυροι» του Βαγγέλη Μάνου σημείωσαν ακόμη μία νίκη στο φετινό πρωτάθλημα της Β΄τοπικής κατηγορίας, καθώς επικράτησαν στο γήπεδο τους του συλλόγου της Ελασσόνας και έφθασαν τους είκοσι τέσσερις βαθμούς, με τη Δόξα να βρίσκεται στη δεύτερη θέση έπειτα από το πέρας της 10ης στροφής του πρωταθλήματος.

Μόλις στο 11ο λεπτό οι γηπεδούχοι μπήκαν μπροστά στο σκορ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι. Ο Νίκος Παλάντζας μετά από υπόδειξη του κ. Σάρρου κέρδισε πέναλτι και ο Κώστας Θάνος από την άσπρη βούλα κέρδισε τον αντίπαλο πορτιέρο για το 1 – 0.

Δέκα λεπτά αργότερα, ο Σκριάπας με κάθετη πάσα βρήκε τον 16χρονο Χριστόδουλο και ο τελευταίος από θέση βολής με ψύχραιμο πλασέ έκανε το 2 – 0, στέλνοντας τη μπάλα στο βάθος της εστίας των φιλοξενουμένων.

Με την έναρξη του δευτέρου μέρους στο παιχνίδι, η Βαλανίδα πέτυχε και τρίτο τέρμα και «κλείδωσε» ουσιαστικά τη νίκη και τους τρεις βαθμούς. Ο Νίκος Παλάντζας συνδυάστηκε ωραία με τον Βαρσάμη και ο πρώτος με ωραίο τελείωμα σημείωσε το τρίτο γκολ της Δόξας και διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Δόξα Βαλανίδας (Βαγγέλης Μάνος): Κοκκαλάρας, Παπαδημητρίου, Βαϊράμης (60′ λ.τ. Αρσένης), Μουταφίδης (75′ Αδάμου), Θάνος, Σκριάπας, Μπάσιο, Χατζηλαδάς (55′ Ρακιντζόλγου), Χριστόδουλος (78′ Παζάρας), Παλάντζας Ν., Βαρσάμης.