Με το «δεξί» ο Αετόλοφος!

Ο Αετός Αετολόφου ξεκίνησε ιδανικά τις υποχρεώσεις του στον 3ο όμιλο της Γ΄ΕΠΣ Λάρισας, επικρατώντας με 4 – 1 της Αναγέννησης Πυργετού.

img_2243

Το ξεκίνημα ήταν ιδανικό για τους γηπεδούχους. Καθώς μόλις στο 8΄κατάφεραν να προηγηθούν. Βαθιά μπαλιά του Βαγγέλη Ηλιάδη στον κενό χώρο, για τον Αντώνη Ντελή που πλάσαρε σε τετ – α – τετ τον Παναγιωτόπουλο, ο οποίος τον κέρδισε, με τον Χατζάκο να έρχεται στην επαναφορά και να ανοίγει το σκορ για τον Αετόλοφο.

img_2272

img_2264

Ωστόσο στην «εκπνοή» του πρώτου 45λέπτου ο Πυργετός κατάφερε να «απαντήσει» στο γκολ που δέχτηκε. «Δράστης» ο Πουρλιώτης που με σουτ στη κίνηση νίκησε τον αντίπαλο τερματοφύλακα ισοφαρίζοντας σε 1 – 1 πριν την ανάπαυλα.

img_2249

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Αετόλοφος πήρε και πάλι «κεφάλι» στο σκορ. Στο 57ο λεπτό της αναμέτρησης, ο Γρηγόρης Καράτζιος ήταν ο τελικός αποδέκτης της αντεπίθεσης και δεν δυσκολεύτηκε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 2 – 1.

img_2254

Εφτά λεπτά αργότερα οι γηπεδούχοι ουσιαστικά «κλείδωσαν» τη νίκη. Καθώς στο 64΄ο Αντώνης Ντελής χρίστηκε σκόρερ και ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3 – 1. Ενώ στο 78΄κέρδισε πέναλτι ο Χατζάκος από τον Παναγιωτόπουλο. Το εκτέλεσε εύστοχα ο Αντώνης Ντελής για το τελικό 4 – 1.