Με το «δεξί» ο Αετός Μακρυχωρίου, κέρδισε τον Τύρναβο στη πρεμιέρα!

Με τους τρεις βαθμούς της νίκης έφυγε από τον Τύρναβο ο Αετός Μακρυχωρίου, όπου επικράτησε της ομώνυμης ομάδας με σκορ 2 – 0 στη πρεμιέρα της «μεγάλης» τοπικής κατηγορίας!

Το συγκρότημα του Κώστα Κατσάρα πανηγύρισε τη πρώτη νίκη στο νέο πρωτάθλημα και έφθασε τους τρεις βαθμούς. Στον αντίποδα, η ομάδα των Γιώργου Καμάκα – Χρήστου Καπελιάνη προσπάθησε για το θετικό αποτέλεσμα ωστόσο δεν τα κατάφερε και βλέπει τη συνέχεια του πρωταθλήματος.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, οι φιλοξενούμενοι απείλησαν πρώτοι στο ματς με τον Κωστόπουλο στο 3ο λεπτό όπως και δύο λεπτά μετά με τον Γκιουρσάνη, ενώ το πρώτο μέρος «έκλεισε» με νέα ευκαιρία από τον Γιάννη Κολοβό.

Στην επανάληψη και στο 65ο λεπτό ο Θάνος Ντιντής βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα με κοντινή κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι από εκτέλεση φάουλ του Νίκου Φορτομάρη κι έτσι έδωσε το προβάδισμα στο συγκρότημα του Αετού Μακρυχωρίου.

Οι γηπεδούχοι στη συνέχεια προσπάθησαν να πιέσουν για να φθάσουν στην ισοφάριση του σκορ και είχαν μία ευκαιρία με τον Θοδωρή Γανό, όμως ο Κατσαμάγκας με κεφαλιά έπειτα από σέντρα του Λάζαρου Κουμπούρα έκανε το 0 – 2 και διαμόρφωσε το τελικό σκορ στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Τύρναβος 2005 (Γιώργος Καμάκας – Χρήστος Καπελιάνης): Φαρμάκας, Τσέζμα, Αυλογιάρης, Νικολακούλης, Δασκαλόπουλος, Κατσαρός – Βέρρος, Χατζής (83′ Βλιώρας), Παπαδόπουλος (68′ Πίρε), Πρισακάρου (83′ Κουμπόλλι), Μπλατσέρι (58′ λ.τ. Τσακουρίδης), Γανός.

Αετός Μακρυχωρίου (Κώστας Κατσάρας – Λευτέρης Τέας): Σταμέλος, Γκαμπέτας, Φορτομάρης, Σιάτρας, Κουμπούρας, Ντιντής (90’+1′ Μητρούσκας), Γκιουρσάνης (87′ Μπέτσιος), Μαντζιάρης, Κωστόπουλος, Κολοβός (58′ Κατσαμάγκας), Μπενεχούτσος (77′ Κλούρας).