Με το «δεξί» ο Κίσσαβος Συκουρίου!

Με το «δεξί» μπήκε στο νέο πρωτάθλημα της Α΄1 τοπικής κατηγορίας ο Κίσσαβος Συκουρίου, όπου κέρδισε με 3 – 2 τον Ιπποκράτη Λάρισας στο γήπεδο Πουρναρίου.

Οι «κιτρινόμαυροι» του Γιάννη Μιχαλέ πήραν τους τρεις πρώτους βαθμούς στο φετινό πρωτάθλημα, ενώ το συγκρότημα του Βασίλη Κυριάκου δεν κατάφερε να πάρει κάτι θετικό από το παιχνίδι.

Το πρώτο μέρος έληξε δίχως γκολ ανάμεσα στις δύο ομάδες και ο Τζέκα δύο λεπτά μετά την εκκίνηση του δευτέρου μέρους έκανε το 1 – 0 για τους γηπεδούχους.

Στο 51ο λεπτό ο Αλέκος Ριζούλης σκόραρε και διπλασίασε τα τέρματα του Κισσάβου Συκουρίου, ενώ στο 57′ ο Βαγγέλης Παπανικολάου μείωσε σε 2 – 1 και έδωσε νέο ενδιαφέρον στο παιχνίδι.

Στο 66ο λεπτό ο Νίκος Κορδέλας αύξησε τη διαφορά στο σκορ και πέτυχε το 3 – 1, ενώ ο Βαγγέλης Παπανικολάου σκόραρε ξανά δέκα λεπτά μετά για τον Ιπποκράτη και το 3 – 2 ήταν το τελικό σκορ στην αναμέτρηση που διεξήχθη στο γήπεδο του Πουρναρίου.

Κίσσαβος Συκουρίου (Γιάννης Μιχαλές): Πατούνας, Βαρσάμης (55′ Μακρής), Λανάρας, Γκανάτσιος, Βελλής, Γκρέτσης, Πότσης, Τζιούρας, Ριζούλης, Κορδέλας, Τζέκα.

Ιπποκράτης (Βασίλης Κυριάκος): Ράιδος, Γιαννίκης, Τζήκας (58′ Κουταλιάς), Αθανασίου, Μαραμής, Κοντογιώργος, Μονάντερος, Παπανικολάου Β. (62′ Κρεμαστάς), Παπανικολάου Ευάγγ., Φραχόλι Ότ., Τσιβάκας (52′ Φραχόλι Ρ.).